Severní Čechy – Baráž o hokejovou extraligu se přehoupla do druhé poloviny a tabulka už začíná krystalizovat. Podle papírových předpokladů se od prvoligových týmů odpoutává severočeské duo. V čele je Liberec o dva body před Chomutovem, třetí Mladá Boleslav ztrácí na postupovou druhou příčku už pět bodů.

Oba extraligisté si vybudovali klíčový náskok v nedělních domácích zápasech. Tygři neměli slitování s Olomoucí, kterou převálcovali 6:0 a slavili už čtvrtou výhru v řadě. Polovinu branek docílil Liberec v přesilovkách, dvakrát se prosadil Bulík.

„Měli jsme výborný vstup do utkání, když jsme vstřelili tři góly, z toho dva v přesilovkách. Poté jsme se uklidnili, soupeře nepustili vůbec do hry a kontrolovali vývoj utkání. Těší nás vychytaná nula Marka Schwarze," řekl po utkání asistent libereckého trenéra Milan Černý.

Mnohem více práce měli chomutovští Piráti. Cesta k vítězství 3:1 nad Mladou Boleslaví vedla přes obrat, když Krušnohorci prohrávali už od 2. minuty. Ve druhé periodě ale Šagát se Sikorou skóre během dvou minut otočili, třetí gól přidal v závěru Pulpán.

Další várka zápasů přijde na řadu hned v úterý. A pod Ještědem se utkají první dva celky, tedy Liberec a Chomutov. V druhém duelu hostí Olomouc Mladou Boleslav.