Jaké to je přesouvat se z prvního týmu extraligy k Pirátům, kteří se zachraňovali v baráži?

Je to pro mě nová výzva a hlavně se mi líbí koncept v Chomutově. Mluvil jsem s trenérem a to bylo důležité v mém rozhodnutí. Mělo by mě to posunout, chci být lídr, chci hrát o něco a chci uspět.

Nepřemlouval vás Martin Straka, abyste zůstal v Plzni?

Přemlouval, ale myslím, že jsem se rozhodl správně. Mám zlato, stříbro z extraligy, takže doufám, že sem přinesu štěstí.

Čím vás trenér Čelanský přesvědčil, abyste šel k Pirátům?

Chomutov má postupné cíle, trenér říkal, že jim zapadám do konceptu, který tady chtějí mít. Pro mě je důležité, že budu mít prostor na ledě.

V Chomutově máte plnit pozici lídra. Jak se na to těšíte?

Samozřejmě, že se těším. V Plzni byli jiní hráči za hvězdy, kteří potom zastiňovali ostatní. Byl jsem zvyklý, ještě když jsem hrál v zámoří, že na mě byla daná větší zátěž než u Indiánů. A každého hráče potěší, když mu trenér věří.

Jak se vám hrálo v Chomutově jako soupeři?

Mně se tady vždy hrálo dobře, dařilo se mi tady v zápasech. Stadion je supr, hráče hodně ovlivňuje prostředí. Je to maličký faktor, ale taky jsem k němu přihlížel.

Přestoupil jste společně s obráncem Tomášem Malcem, byli jste spolu v Třinci a v Brně. Co vy na to?

Tomáš mi říkal, že jsme zase spolu. Je to výborný hokejista, myslím si, že to byl pro Chomutov dobrý „kauf".

Jak jste si vůbec užil zlatou jízdu v Plzni?

Samozřejmě, že to bylo skvělé. To se nedá moc popsat, hlavně ten pocit, že získáte něco, po čem všichni touží, kvůli čemu hrají.

Byl jste zraněný a stihl jste se vrátit na finále. Léčení jste nějak uspíšil?

Měl jsem komplikovanou zlomeninu ruky. Doktor mi řekl, že bych neměl s tím hrát, ale finále jsem si nechtěl nechat ujít.

Jak se vám hrálo v Plzni s Martinem Strakou a Kovářem?

Tak Martin je hokejová legenda. Myslím si, že to byl osud, že to završil rozhodujícím gólem. Asi to bylo někde nahoře napsané. No, a „Kovy" je nejlepší hráč celé extraligy. Už nemá co dělat tady v české lize, je jenom dobře, že jde do Ruska. Myslím si, že v téhle době má už i na NHL.