Takové trápení! Zápas s poslední Třebíčí si jistě chomutovští fanoušci i hráči představovali jinak. Místo toho, aby ji přejeli jako parní válec, dotahovali dvougólové manko a body zachraňovali až v prodloužení.

Hrůzostrašný Chomutov

Přitom Třebíč měla být snadným soustem. V tabulce je poslední, v základní hrací době vyhrála jen jednou. Ze svých stadionů ji vyprovodily i slabší celky jako Šumperk, Benátky nebo Litoměřice. Jenže v chomutovské aréně se letos příliš často rozdávají body. A Třebíč jeden také urvala.

Trenéři Pirátů z toho radost nemají. „Musím říct, že jsem zklamaný z výkonů mužstva,“ nechal se pro klubový web slyšet asistent trenéra Jan Votruba. „Zejména v první a třetí třetině byl náš výkon strašný.“

Chomutov byl sice aktivnější, ale soupeř trestal chyby. Ve zmíněné první třetině takhle Piráti dostali dva góly, ve druhé dokázali vyrovnat. Jenže ve třetí pak zase zvolnili a vítězný gól tak vstřelil David Hruška až v prodloužení.

V kritice Votruba hráče nešetřil. „Ztratili jsme pohyb, byli jsme nedůrazní, nehráli jsme natěsno u nás ve třetině.“ Podle něj může být Chomutov za dva body rád, a to hodně. „Podle mého názoru jsme si je ani nezasloužili, protože naše hra byla hrůzostrašná.“

A hráči si jsou toho zřejmě vědomi také, jak vyplývá z rozhovoru pro klubový web. „Ten začátek nebyl smolný, začali jsme prostě špatně. Úplně si nedokážeme vysvětlit, proč takhle pomalu začínáme. Doma se s tím hodně trápíme,“ přikyvuje Karel Hromas. Podle něj nelze soupeře jako Třebíč odepsat dopředu jako lehce porazitelné. „Říká se to lehce, že hrajeme s týmem za spodní části tabulky, ale hraje se proti nim velmi složitě. Tvrdě brání, létají po celém ledě, hrají do těla. Jsou to těžké zápasy,“ dodává.

Piráti teď jedou dvakrát na venkovní stadion, nejprve do Písku, pak do Benátek.

PIRÁTI CHOMUTOV – SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ 3:2p
Branky a nahrávky: 31. Hruška (Grof, Gajovský), 37. Hromas (Grof), 63. Hruška (Kraft) - 5. Burian (Heřman, Ostřížek), 14. Kaut (Čech, Fořt).
Rozhodčí: Kubičík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1590. Střely na branku: 57:18.

Spokojená Kadaň

O poznání radostnější středu prožili hokejisté Kadaně. O body jeli bojovat do Mostu a přivezli všechny tři po výhře 4:2.

„Odehráli jsme dobré utkání,“ pochvaluje si hlavní trenér Mikuláš Antonik. Kadaň si šla pro vítězství od začátku, ještě pět minut před koncem vedla 4:0. „Na konci jsme sice inkasovali dva góly, ale po výkonu, který jsme předvedli, jsme vyhráli zaslouženě,“ dodal.

Zajímavá je rychlá rotace brankářů v Kadani, ve dvanáctém kole se v brance představil už šestý. Tentokrát nastoupil od začátku zápasu Jan Kaššák.
V sobotu Kadaň přivítá doma Hradec Králové.

SK HC BANÍK MOST - SK KADAŇ 2:4
Branky a nahrávky: 55. Jakub Bauer (Tauš, Jan Bauer), 59. Žejdl (Martinec, Havlíček) - 4. Révay (Rohan), 24. Novák (Fiala, Mikšovic), 36. Skořepa (Szakal, Schmidt), 47. Fiala (Novák).
Rozhodčí: Hejduk - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 579. Střely na branku: 38:32.