Čtyři a půl tisíce diváků, kuriózní gól i rvačka
Po vítězném turnaji ve slovenském Zvolenu čekal hokejisty další extraligový soupeř na domácím ledě. Na souboj s Litvínovem se do hlediště opět vměstnalo více, jak čtyři a půl tisíce diváků.

Téměř plný dům však sledoval, jak domácí tým v jedenácté minutě prohrává již 2:0. „Stalo se to i proti Karlovým Varům. Je třeba se toho vyvarovat,“ hlásí Štěpán Hřebejk.

Zpět do hry dostal Piráty kuriózní gól ve čtrnácté minutě. Vysoké nahození Aleše Pavlase ze středního pásma dopadlo těsně před Nechvátala a hned po odrazu skončilo za zády překvapeného stojícího brankáře - 1:2.¨

Ve druhé části vyrovnal skóre chomutovský Jabrocký, i nadále však Chomutov pouze dotahoval a do třetí části vstupoval za skóre 3:4. Opět vyrovnat se mu již nepodařilo.

Naopak hosté ještě navýšili skóre na konečných 3:6. Přesto jeden z litvínovských hráčů odešel z ledu jako poražený. Milan Kraft totiž v potyčce, která zvedala diváky ze sesadel, s přehledem poslal pěstmi k ledu hostujícího Hujsu.

Beroun posílili mladíci ze Sparty
Další přípravný duel čeká chomutovské hráče již v dnešní podvečer. Piráti poprvé v letošní přípravě zkříží své hokejky s prvoligovým týmem. Do Chomutova přijede Beroun.

Tým, který v uplynulých dnech, po zúžení kádru v pražském klubu, obohatila skupina mladých sparťanů. K týmu se přidali ještě obránci Dušan Žovinec a Daniel Sobotka a útočníci Miroslav Forman, Tomáš Rubeš a Robert Sovík. Utkání začíná v tradičním čase 17:30.

Do Chomutova přijedou mistři světa z Ruska
Reprezentace do 20ti let pod vedením trenérů Přerosta a Kučery, si dvakrát v Chomutově zahrají s úřadujícími mistry světa z Ruska. První duel je na programu v pátek 19.8. od 17:30, druhý potom ve stejný čas o den později.

„V Chomutově byla vybudovaná nová moderní aréna a je tam velký hlad po hokeji. Věříme, že na zápasy přijde hodně diváků,“ objasňoval pro hokej.cz volbu, která padla právě na severočeské město, trenér Přerost.

Za vstupenky zaplatí fanoušci 120 korun na sezení, o dvacet korun méně pak zaplatí diváci za stání. Vstupenka platí na oba zápasy.