Nakolik je šance, že tuzemská smetánka „adoptuje“ Severočechy, reálná? „Očekávám, že budeme přijati,“ svěřil se v úterý Deníku sportovní manažer Ústeckých Lvů, kteří letos suverénně ovládli druhou nejvyšší soutěž, Jaromír Šindel. „Cítíme se jako plně profesionální klub a chceme se podílet na rozvoji profesionálního hokeje v České republice, proto jsme návrh na rozšíření extraligy podali,“ vysvětlil.

Jaroslav Veverka mladší, generální manažer Chomutova, nechtěl den před valnou hromadou APK spekulovat, jestli si jeho klub účast v extralize u „zeleného stolu“ zajistí či nikoli. „Nerad bych předbíhal, počkáme si na rozhodnutí APK,“ pravil stroze.

Je jisté, že návrh dvou dlouhodobě nejlepších prvoligových týmů najde mezi extraligovými zástupci podporu. Ovšem těžko odhadovat, jestli bude dostatečná. Na straně Ústí a Chomutova stojí HC Mountfield. „Projednávali jsme tuto otázku v klubu a došli jsme k názoru, že návrh Ústí a Chomutova podpoříme,“ nechal se slyšet sportovní manažer Jihočechů Josef Zajíc.

Proti rozšíření extraligy je naopak ředitel soutěže Stanislav Šulc „Považuji to za nesmysl,“ má jasno šéf extraligy. „Není tady dostatek kvalitních hráčů na šestnáct mužstev, nejsou na to ani ekonomické možnosti. Bude ale záležet na rozhodnutí valné hromady,“ řekl pro ČTK Šulc, který by se ale naopak nebránil širší baráži o extraligu. Momentálně má šanci bojovat o postup do extraligy pouze vítěz první ligy. Letos v baráži neuspěli Lvi, rok před tím Chomutov.