Extraligový sen se rozplynul

ÚSTÍ - Hokejisté Ústí nad Labem porazili v rozhodujícím pátém finálovém zápase play off první ligy Chomutov 5:1 a zajistili si historický postup do extraligy. Velkou zásluhu na pondělním úspěchu má útočník Tomáš Klimt, který vstřelil dva góly a na dvě branky přihrál.

16.4.2007

I třetí domácí zápas ve finále začali Lvi skvěle. Již po 47 vteřinách překonal brankáře Horčičku po rychlém protiútoku Klimt. Nastartoval tak ústecké hráče k velkému náporu, který však vytoužený druhý gól nepřinesl. Horčička už byl spolehlivý. Jeho protějšek Zikmund byl bez práce, v sedmé minutě se proti němu zjevil osamocený Jeslínek, náhradník za zraněného Přikryla byl ale připraven.

V 10. minutě kapituloval i on. Jeslínek se z otočky trefil pod horní tyčku a potvrdil, že se mu ve finále střelecky daří, když si připsal třetí přesný zásah. Vyrovnání Chomutov povzbudilo a blízko k dalšímu úspěchu byli Jíra a po Haškově akci Charousek. Ani jeden z nich ale neuspěl.

Na obou týmech byla patrná důležitost zápasu a jejich hru ovlivňovala nervozita. Ve 25. minutě mohl rozjásat vyprodanou ústeckou arénu Pazourek, ale neprosadil se. Střelcem večera byl Klimt, jenž při přesilové hře našel skulinku mezi Horčičkovým betonem a tyčkou.

Hosté poté promarnili svou první přesilovou hru a ještě ve druhé třetině toho litovali. Grof se několikrát zastřeloval, aby se ve 39. minutě trefil po Antošově přihrávce přesně. Lvi tak využili druhou početní výhodu v duelu. Dvoubrankové vedení jim dodalo klid na hokejky, Chomutov se navíc musel nutit více do útoku.

Nedařila se mu však snaha vyprovokovat domácí k šarvátkám a naopak sami hosté opět v oslabení inkasovali. Horčičku překonal Micka a potvrdil výborný výkon druhé ústecké formace. Soupeř mohl duel lehce zdramatizovat při téměř minutové přesilovce pěti proti třem, Zikmunda však podruhé nepřekonal. V závěru hokejisté Chomutova riskovali a při hře bez brankáře inkasovali ještě jednou.

Hlasy trenérů po utkání:

Vladimír Evan (Ústí nad Labem): "Dnes jsme měli fantastický vstup do utkání a měli jsme šance i po Klimtově gólu. Poté, co Chomutov vyrovnal na 1:1, tak jsme měli trochu problémy. Pětiminutovku, kdy si soupeř vytvořil šance, jsme byli pod tlakem. Když jsme ale dali druhý gól, tak jsme se uklidnili a byli jsme lepší. V Chomutově jsme utekli hrobníkovi z lopaty, protože tam měl soupeř hrozně blízko k postupu, ale my jsme to dokázali. Na konci jsme to ubojovali, už nešlo o hokej."

Vladimír Kýhos (Chomutov): "Opět jsme začali špatně, jako ve všech zápasech, které jsme tady odehráli. Už v první minutě jsme dostali gól. Dokázali jsme se zvednout a v první třetině jsme byli lepší. Měli jsme dvě velké šance, ale nedokázali jsme je proměnit, což rozhodlo. Kdybychom se dostali do vedení, soupeř by byl nervóznější a musel by se více tlačit do útoku. Když se pak dostali do vedení 3:1, tak už si to pohlídali. Mají zkušené mužstvo. Byli jsme blízko postupu, ale rozhodla naše špatná produktivita. Ve čtvrtém zápase jsme za stavu 1:1 jeli tři na jednoho, ale Péťa Jíra to nevyřešil správně. Kdybychom dali gól, mohlo to být jiné. My jsme ale zklamali střelecky v celé sérii."

Slovan Ústečtí Lvi - KLH Chomutov 5:1 (1:1, 2:0, 2:0), 1. Klimt (T. Martinec, Micka), 28. Klimt (T. Martinec), 39. Grof (Antoš, Janků), 53. Micka (Klimt), 59. Janků (Houdek, Klimt) - 10. Jeslínek (Charousek). Rozhodčí: Šindler, Minář - Čížek, Padevět. Vyloučení: 9:9. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 6500 (vyprodáno). Konečný stav série: 3:2.
Ústí nad Labem: Zikmund - Grof, Nádašdi, Kolafa, P. Hořava, Houdek, Ficenc, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - Micka, T. Martinec, Klimt - , Liščák, Slížek, Klobouček - Vítek, Přeučil, Kloz. Trenéři: Evan a Mach.
Chomutov: Horčička - Bombic, Trefný, Chatrnúch, Černý, Révay, M. Nosek, O. Malinský, Vaněček - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Jeslínek, Charousek, J. Hašek - Heinisch, T. Polanský, Tauš. Trenéři: Kýhos a Petrovka.

Podpoříte hokejisty i v příští prvoligové sezóně?