Gólman Denis Golda udržel počtvrté v sezoně čisté konto. Dynamo prohrálo třetí z uplynulých čtyř duelů.

„Podržel nás Denis Godla, jsme za jeho nulu moc rádi, jsme také rádi za Františka Lukeše, který se dostal do klubu kanonýrů, ale dnes hráli výborně všichni hráči. Konečně nám tam také napadalo i více gólů. Byl to asi náš nejlepší zápas v sezoně,“ řekl očividně spokojený litvínovský trenér Vladimír Országh.

První velkou šanci měl ve čtvrté minutě domácí Jarůšek, který dorážel po Irvingově střele. Vzápětí neuspěl po přečíslení dvou na jednoho se Zdráhalem Lukeš a na Kloučkovi ztroskotal v úniku Pospíšil. V osmé minutě neproměnil další sólový nájezd Lukeš.

Ve 14. minutě se už Verva radovala z vedení. Při vyloučení Jana Koláře, které bylo na straně Východočechů jediné v celém utkání, se trefil v přesilové hře od modré čáry přes clonu před Kloučkem lotyšský obránce Balinskis. Domácí přestříleli Dynamo v úvodní části 19:6, ale vyšší náskok si nevypracovali.

Ve druhém dějství se poměr střel i obraz hry vyrovnaly a Pardubičtí nebyli daleko od vyrovnání.

Na začátku třetí části Lukeš nejdříve neuspěl, když mu sebral radost brankář Klouček, ale o chvíli později v čase 41:19 už střelou z pozice mezi kruhy nad Kloučkovu lapačku dovršil jubileum. „To byl důležitý moment,“ potvrdil kouč Vervy.

V následujících chvílích Severočeši definitivně strhli zápas na svou stranu. U gólu na 3:0 byl opět Lukeš, když v přečíslení dvou na jednoho ideálně naservíroval puk Pospíšilovi, jemuž stačilo trefit odkrytou branku. O necelé dvě minuty později navíc přidal čtvrtý zásah Žejdl. V polovině 53. minutě završil skóre ještě Hanzl.

„Z naší strany je těžké hodnotit tohle utkání, které se nám absolutně nepovedlo. První půlku zápasu jsme byli ještě v autobuse. Měřítko sneslo druhých deset minut druhé třetiny,“ hlesl pardubický kouč Richard Král.