Prvoligový chlebíček právě okusuje vůbec poprvé ve své hokejové kariéře! Pro tuhle zkušenost si vybral ctižádostivý Chomutov. S ním chce postoupit do extraligy.
„To byl důvod, proč jsem kývl na nabídku Chomutova,“ říká za týden třiatřicetiletý zadák, který za poslední čtyři sezony oblékl dresy sedmi extraligových klubů. Třeba Chomutova, Liberce či Sparty.


Angeli, jak došlo k vašemu přesunu na sever Čech?
Seběhlo se to velice rychle, v podstatě ze dne na den. Jednal jsem o přestup, takže teď jsem hráčem Chomutova. Mám smlouvu do konce sezony plus možnost pokračování, ale to bych teď nechtěl rozebírat.


Proč jste nezůstal v extraligových Pardubicích nebo v Třinci, kde jste se pohyboval v úvodu sezony?
Od začátku sezony jsem si hledal zahraniční angažmá, což byl také důvod, proč jsem byl bez kontraktu, ale už jsem neměl chuť ani sílu dále čekat. Když mi skončilo měsíční hostování v Třinci z Pardubic, chtěl jsem si co nejrychleji něco najít a Chomutov mi nabídl přesně to, co jsem hledal.


Když jste poprvé přišel do kabiny a rozhlédl se, našel jste kolem sebe nějaké známé tváře?
S některými kluky jsem hrál extraligu a se Zdeňkem Skořepou jsem dokonce vyrůstal. Jiné lidi znám podle vidění, ostatní rychle poznám.


V novém působišti už jste stihl odehrát dva zápasy, jaký dojem na vás tým udělal, jaké máte pocity?
V Chomutově působí hodně kvalitních hráčů a věřím, že mužstvo má na to, aby naplnilo extraligové ambice anebo se alespoň dostalo do boje o extraligu.


V žádných historických statistikách nemůžu najít vaše jméno ve spojitosti s první ligou, opravdu jste nikdy nehrál druhou nejvyšší soutěže u nás?
Až do teď jsem tuhle soutěž nikdy nehrál (úsměv).


Asi byste si přál poznat, jaké to je postoupit do nejvyšší soutěže, co?
Kvůli tomu jsem v Chomutově. Je tady cítit chuť postoupit do extraligy a dělá se pro to všechno. Vedení se snaží poskládat tým tak, aby se letitý sen vyplnil a já věřím, že se nám to povede. Bude k tomu potřeba ale i trošku štěstíčka.