Třetí finálová bitva mezi chomutovskými Piráty a  Slovanem Ústečtí Lvi přinesla celkem třináct branek. Domácí Piráti museli několikrát v zápase dotahovat a to i tříbrankovou ztrátu. Obrovské drama nakonec rozhodl až v prodloužení obránce David Havíř.

Úvod utkání vyšel excelentně hostům, kteří se v sedmé minutě ujali vedení. Vyrovnání mohl zařídit Pirátům Lukáš Pulpán v nařízeném trestném střílení, brankáře Lhotského ale nepřekonal a dál úřadovali Lvi.   

Do patnácté minuty se dvakrát dokázali prosadit  a s Piráty to za stavu 0:3 nevypadalo vůbec dobře. Po oddechovém času se ale domácí rozhodli pro drtivý útok. A ještě do první sirény vyrovnali góly Pulpána, Hrušky a Hřebejka na 3:3.  Ve druhé části se tak začínalo od nuly a utkání mělo podobný scénář. Na zásah Šagáta ze 26. minuty  o dvě minuty později reagoval Fiala a divoká přestřelka pokračovala.

Dotáhnout ztrátu se podařilo Pirátům i po pátém gólu Ústí, kdy se trefil ve 36. minutě Diviš.  Rozuzlení mohl přinést šestý gól Pirátů z 55. minuty. Role dotahujícího týmu ale vyšla i Ústí, které poslal Treille do prodloužení. V něm rozhodl o vítězství domácích Pirátů obránce David Havíř a otočil tak vývoj série ve prospěch Chomutova.

Piráti Chomutov - HC Slovan Ústečtí Lvi 7:6p (3:3,2:2,1:1,1:0)

Branky a nahrávky:16. Pulpán (Kraft), 16. Hruška (Fiala, Orsava), 20. Hřebejk (Jíra, Kraft), 28. Orsava (Grof), 36. Diviš, 55. Orsava (Grof, Hruška), 63. Havíř - 7. Kovář (Voráček), 12. Hořava (Alinč, Treille), 15. Treille (Káňa, Pajič), 26. Šagát (klobouček), 33. Šagát (Roubík, Alinč), 56. Treille (Alinč, Hampl)Piráti Chomutov:Řehoř (Hanuljak) - Palin, Pulpán, Grof, Mrázek, Jillson, Havíř, Macháček - Jíra, Kraft, Hřebejk - Hruška, Fiala, Orsava - Ondřej, Sikora, Hromas - Lapšanský, Diviš, Pacovský - EndálHC Slovan Ústečtí Lvi:Koutský (Orct) - Klobouček, Zeman, Poživil, Hořava, Voráček, Vobořil, Pavlík, Sklenička - Šagát, Roubík, Ludvík - Treille, Alinč, Hampl - Kovář, Boháč, Handlovský - Káňa, Pajič, Čermák