V souboji ještě loni extraligových celků Piráti Chomutov jako první vyhráli na zrekonstruovaném zimním stadionu v Kladně. Už v první polovině utkání si vypracovali vedení 3:0, po snížení domácích na 3:2  ukončil snažení  Kladenských trefou do prázdné branky Marek Hovorka.

Tři body za vítězství potvrdily aktuálně druhou příčku Chomutova v tabulce 1. ligy. Po zaváhání Třebíče doma s Benátky (1:2 SN) ztrácejí Piráti na vedoucí pozici už pouze jeden bod.

Kadani se zdolat Draky ze Šumperka nepovedlo. Neuspěli tam Piráti ani Sportovní klub. V letošní sezoně na ledě Draků vyhráli  pouze dva soupeři a jejich stadion tak zůstává domácím hájemstvím. Sportovní klub po čtyřzápasové sérii těsných porážek na severu Moravy podlehl 3:1.

Po první bezbrankové třetině se domácímu Šumperku  podařilo  v druhé dvacetiminutovce odskočit po brankách Daniela Vrdlovce na rozdíl dvou branek. Kadani se v úvodu třetí třetiny podařilo snížit stav utkání na 2:1 po gólu Romana Chlouby. Sportovní klub si pak vytvořil ještě několik slibných akcí,  které ale k brance nevedly. Šumperk svou výhru potvrdil trefou do prázdné branky v devětapadesáté minutě, kdy se trefil Moskal a potvrdil zisk tří bodů pro domácí.

RYTÍŘI KLADNO – PIRÁTI CHOMUTOV 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 32. Strnad (Redlich), 44. Hořava (Pitule, Dragoun), 50. Horna (Lukáč, Strnad) – 13. O. Kaše (Kämpf, Rýgl), 23. Sikora (Mrázek, McGregor), 30. L. Květoň (O. Kaše, Skinner), 42. McGregor (TS), 60. Hovorka (Gajovský, Skinner).
Rozhodčí: Úlehla – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 1:3, navíc Tenkrát (Kladno) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 38:28. Diváci: 3636.
Piráti Chomutov: Kopřiva – Skinner, Rutta, Drtina, Rýgl, Mrázek, Koma, Šulák – Hřebejk, Gajovský, Hovorka, D. Kaše, Dušek, D. Květoň, Sinisalo, Sikora, McGregor, L. Květoň, Kämpf, O. Kaše.

SALITH ŠUMPERK – SK KADAŇ 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 27. Vrdlovec (Brunec, Plášek), 36. Vrdlovec (Žálčík), 59. Moskal (Brunec, Sedlák) – 43. Chlouba (Hammerbauer).
Rozhodčí: Šutara – Černý, Reich. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 31:34. Diváci: 1233.
SK Kadaň: Hanuljak – Bartejs, Stehlík, Opalek, Pavlas, Trefný, Sathmary, Mazanec – Ton, Chlouba, Jíra – Hlava, Račuk, Kadlec – L. Novák, Hejcman, J. Novák – Hammerbauer, Berlev, Lehnert.