Kadaňští nakonec vybojovali těsnou výhru 4:3 brankou v samém závěru a po vítězství v prvním kole na soupeřově ledě opět skolili ústecké Lvy.

Lépe začali hokejisté Sportovního klubu, kteří se v první části dostávali častěji do zakončení a svou převahu přetavili ve vedoucí gól. Kadaň svůj tlak korunovala brankou Nikoly Gajovského v přesilové hře. Druhá část byla ve znamení obratu Lvů. Zkušený útočník Jaroslav Roubík se mohl dvakrát radovat, když si puk z jeho hole našel cestu za záda Kostúra.

Třetí dějství připravilo pro 340 fanoušků pořádné drama. Zprvu se k obratu měli kadaňští, když se dostali do vedení 3:2. Nejdříve brankou ve vlastním oslabení vyrovnal ve 49. minutě Karel Hromas, stav skóre otočil Karel Ton. Jenže Lvy po necelých dvou minutách vyrovnali.

Dvaadvacet sekund před koncem ale odmítl prodloužení svou pátou brankou z posledních tří zápasů Jiří Charousek. Muž, který na černožlutém kadaňském dresu nosí číslo 33, popsal rozhodující branku utkání: „Dostal jsem od Kusáka puk (Jaroslav Kůs pozn.aut.), nechal mi ho do tandemu. Já jsem věděl, že gólman nejspíš neuvidí. Pokusil jsem se vystřelit a padlo to tam," popsal kadaňský nejproduktivnější hráč kanadského bodování svou devátou trefu v ligovém ročníku.

Kadaň se po výhře posunula v tabulce s dvaceti body už na šesté místo 1. ligy, ústečtí Lvy si připsali čtvrtou prohru za sebou a klesli až na 12. příčku. Další utkání hrají kadaňští dnes na ledě lídra 1. ligy Bruslařů z Mladé Boleslavi. Domácí zápas čeká černožluté v sobotu, 26. října s Kohouty z Olomouce.

SK Kadaň - HC Slovan Ústečtí Lvi 4:3 (1:0, 0:2, 3:1). Branky a nahrávky:15. Gajovský (Chlouba, Rutta), 49. Hromas (Gajovský), 53. Ton (Kůs), 60. Charousek (Kůs, Szakal) 26. Roubík (Sklenička), 31. Roubík (Sklenička, Grin), 55. Boháč (Grin). Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 340.

SK Kadaň: Kostúr - Trefný, Stehlík, Szakal, Dobrovolný, Rutta, Havel, Pelc, Kopáč - Kůs, Charousek, Ton - Kaše, Kämpf, Račuk - Jíra, Chlouba, Gajovský - L. Novák, J. Novák, Hromas.