1. hokejová liga: Vítězná série Chomutova pokračuje, Kadaň neudržela dvoubrankové vedení

Chomutovsko - Šesté kolo měla ve středu odpoledne na programu první hokejová liga. Chomutovští přivezli plný počet bodů z ledu berounských Medvědů, kde vyhráli 5:2 a stále tak ještě neztratili ani bod, Kadaň neudržela vedení 2:0 v Benátkách a nakonec prohrála 2:3.

1.10.2009

Snímky ze zápasu KLH Chomutov s berounskými medvědy.Foto: Deník/ Zdeněk Špinka

Beroun – Chomutov

Chomutovští byli při zápase v Berouně jasní favorité, domácí v předchozích třech domácích zápasech nezískali ani bod a měli skóre 1:12. I to byl možná jeden z důvodů, proč hosté hráli v první třetině na půl plynu. Proti bezzubým Medvědům to ovšem stačilo.

Na góly se tak čekalo až do poloviny zápasu a během pěti minut jich Chomutovští nastříleli hned tři! Střelecký účet načal ve 26. minutě z trestné lavice navrátivší se Duda, který si sám před brankou položil gólmana a v klidu zavěsil do prázdné branky. O dvě minuty později v přesilovce přesně do horního růžku zamířil Skořepa a ve třicáté minutě předvedl první útok nádhernou rychlou kombinaci na jeden dotek, po které Procházka střílel do prázdné branky – 0:3.

Hned po třetím gólu odjel berounský brankář Novotný na střídačku a jeho místo převzal Štelmach. Ani jeden z obdržených gólů ovšem nepadal na jeho vrub.

Jiskřičku naděje vykřesal pro Medvědy chvíli po třetí brance Kafka, který snížoval v přesilovce. A aby byl zápas ještě dramatičtější, dokázal ve 46. minutě snížit na jednobrankový rozdíl Švagrovský a to dokonce při přesilovce Chomutova.

Berounští vycítili naději, ale definitivně je zlomila situace z 55. minuty, kdy Jíra nahrával puk Mikšovicovi a domácí gólman si jej sám srazil do sítě – 2:4. O tři minuty později pak Jíra parádně provedeným blafákem při vlastním oslabení dal výsledku konečnou podobu – 2:5.

HC Berounští Medvědi – KLH Chomutov 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)

Góly 0:1 26. Duda (Domin, Hašek), 0:2 28. Skořepa (Mikšovic, Pavlas), 0:3 30. Procházka (Duda, Kraft), 1:3 32. Kafka (Švagrovský, Nedvěd), 2:3 46. Švagrovský (Luňák), 2:4 55. Jíra (Mikšovic), 2:5 57. Jíra (Mikšovic).

Rozhodčí: Hrubý, Hejl, Žídek. Vyloučení 7:10 + Duda 10 minut. Využití 1:1. Oslabení 1:1. Diváků: 390. Střely na branku 35:32.

Beroun: Novotný (30. Štelmach) – Nedvěd, Růžička, Bolf, Braniš, Mrázek, Vojta, Vošmik, Besser, Švagrovský, Šinágl, Karpov, Vlekček, Mrňa, Kafka, Novotný, Luňák, Valský, Rudovský, Kupec, Krätzer.

Chomutov: Hanuljak – Pulpán, Bombic, Trefný, Pavlas, Malinský, Grof, Všetečka, Revay, Procházka, Kraft, Duda, Skořepa, Mikšovic, Jíra, Fiala, Jeslínek, Eiselt, Domin, Tauš, Hašek.

Benátky – Kadaň

Už po pár vteřinách tohoto střetnutí mohla Kadaň otevřít skóre při úniku dvou hráčů na jednoho, ale to se jí povedlo až v osmé minutě, kdy se před brankou prosadil důrazný Freiberg – 0:1.

Šance se poté střídaly před oběma brankami. Do té největší se dostal kadaňský Boušek, který si při sólovém úniku položil brankáře, ale odkrytou branku už nedokázal trefit.

Útočný hokej pokračoval i po přestávce, ve 28. minutě se severočeši dočkali dalšího gólu, když se střelou mezi betony prosadil Polanský – 0:2. Netrvalo to ovšem dlouho a domácí vrátil zpět do hry Urban. To Benátecké povzbudilo a ve 34. minutě bylo po střele Lukáče srovnáno!

V té době měl kadaňský gólman Jarina plné ruce práce a jeho spoluhráči mu mohli hodně děkovat, že po druhé siréně platil nerozhodný stav 2:2…

Jarina ovšem pět minut po začátku třetího dějství nestačil na střelu Pabišky a jak se později ukázalo, šlo o gól vítězný. Domácí se poté totiž začali soustředit hlavně na ubránění výsledku a Kadaňští tak najížděli do plné obrany. Kýženého vyrovnání se tak nedočkali.

HC Benátky nad Jizerou – SK Kadaň 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Góly 0:1 8. Freiberg (Kadlec), 0:2 28. Polanský (Boušek), 1:2 31. Urban (Kopic, Mrkvička), 2:2 34. Lukáč (Kudrna, Šinkovič), 2:3 45. Pabiška (Kolmann, Nevyhoštěný).

Rozhodčí: Horák, Štofa, Šperl. Vyloučení 4:9. Využití 1:0. Diváků: 340. Střely na branku 47:23.

Benátky: Stejskal – Drábek, Hobza, Kajínek, Lukáč, Mrkvička, Kolmann, Pavlů, Hrach, Nevyhoštěný, Hudíček, Jech, Kudrna, Šinkovič, Kopic, Skořepa, Krupka, Pabiška, Kica, Urban, Weiss.

Kadaň: Jarina – Ťupa, Hlubuček, Višňák, Szakál, Schmidt, Knyazev, Zmeškal – Stehlík, Kuběna, Charousek, Balász, Gombár, Boušek, Polanský, Malát, Bauer, Fábry, Freiberg, Kadlec, Indra.

Autor: Michal Káva