Ťupa, Gombár, Boušek, Šíp, Charousek. To jsou jména, která ještě před několika sezonami patřila k tomu nejlepšímu nejen v dresu KLH Chomutov, ale také v rámci celé druhé nejvyšší soutěže. V čem je tedy problém?

„Určitě se to čekalo lepší, ale čím to je, tak to vážně nevím. Naše psychika není dobrá, nevěříme si,“ smutní útočník Ladislav Boušek. „Několik zápasů jsme prohráli o jediný gól. Musíme pořád poctivě makat, trénovat a doufat, že se to zlomí. Potřebujeme několik těch zápasů naopak o gól vyhrát a udělat bodovou šňůru,“ dodává. Liga je naštěstí hodně vyrovnaná. Jsme poslední, ale bez veliké ztráty. Po třech zápasech se můžeme dostat někam úplně jinam," dodává.

S Ladislavem Bouškem může, snad jako s jediným hráčem, panovat v Kadani spokojenost. Během sedmnácti odehraných zápasů nasbíral 21 bodů za 9 gólů a 12 asistencí, což ho katapultovalo mezi nejproduktivnější hráče celé ligy.

Kadaň patří do projektu 3K, který sdružuje hokejové oddíly KLH Chomutov, Kadaně a Klášterce. Výkony Kadaně se tedy podrobně sledují i v Chomutově.

„Je to určitě nepříjemné. Od té doby, co je Kadaň v projektu 3K, tak ji výrazně pomáháme. Je potřeba, aby se pohybovala na vyšších příčkách, ale situace je taková, jaká je. V Chomutově to sledujeme, máme například společné trenérské porady. Do Kadaně teď nastupuje nový trenér a ten začne podle sebe dělat svoji práci, snad se poté kadaňský tým zvedne,“ říká marketingový manažer a tiskový mluvčí KLH Chomutov David Dinda.

Ten tak narazil na fakt, že vedení SK Kadaň angažovalo na trenérský post Mikuláše Antoníka z Karlových Varů. Ten byl loni asistentem kouče Palečka při mistrovském tažení extraligou, o rok dříve vybojoval s varskými juniory rovněž titul mistrů České republiky.

V silách Kadaně určitě je pohybovat se v horní polovině tabulky. Hráčsky na to rozhodně má, samotní hráči ale ze sebe musí na ledě vydat vše, což se několikrát nedělo…

1. liga, 17. kolo

Na kadaňský led přijel v rámci středečního sedmnáctého kola prvoligový lídr z Ústí nad Labem. Zápas se postupem času změnil v jasnou exhibici ústeckého týmu, který do kadaňské sítě sázel jeden gól za druhým.

Domácí brankář Jarina vydržel v brance do 48. minuty, kdy za stavu 0:5 přenechal místo Hronkovi. Ten pak do konce utkání inkasoval ještě jednou a ústečtí Lvi tak dokráčeli ke snadné výhře 6:0!

Do Chomutova přijeli staronoví prvoligoví nováčci ze Šumperka.

Domácí byli v zápase jasnými favority, ale proti houževnatě bojujícímu soupeři se neprosazovali podle svých představ. V šumperské brance podával výborný výkon gólman Hylák, na kterém si chomutovští hráči vylámali zuby i při loňském play off proti Brnu.

Jediný gól úvodní třetiny obstaral v osmé minutě domácí kanonýr Duda a i v prostřední části se Chomutov prosadil jednou – ve 24. minutě zvyšoval na dvoubrankový náskok Jíra.

Šumperští se do útočení příliš nehrnuli, ale když se odhodlali, tak byli nebezpeční. Tři minuty po úvodu závěrečné části ale jejich útočné choutky zchladil domácí obránce Pavlas – 3:0.

Hosté se dostali ke slovu ve 46. minutě, kdy je vrátil zpět do zápasu skórující Noga.

Ve zbytku třetiny se hrálo několik přesilovek, ale ani jedna z nich už k další změně stavu 3:1 nevedla.