Kadaň – Jihlava

Místo titulku Kadaň – Jihlava by se klidně mohlo napsat „Boušek – Hodek“. Kadaňští hokejisté totiž tento zápas prohráli 2:3, oba góly domácích vstřelil kanonýr Boušek, za hosty se třikrát prosadil Hodek.

V první třetině to přitom na nic špatného pro domácí nevypadalo. Kadaňští do něj totiž vstoupili aktivně a bylo jen otázkou času, kdy se prosadí i gólově. Toho se po několika neproměněných nadějných šancích dočkali až v osmnácté minutě, kdy se prosadil Boušek. Hned o pár chvil později mohlo být v domácím táboře ještě veseleji, ale chybnou rozehrávku jihlavského gólmana Šíp nepotrestal.

Pohledný a útočný hokej pokračoval i ve druhé dvacetiminutovce a ve 24. minutě se Jihlavští dočkali vyrovnání, když se v přesilovce prosadil Hodek, zakončující rychlou a přesnou kombinaci.

Inkasovaný gól s domácími nezamával a na jihlavskou branku se valila řada útočných nájezdů. Ani hosté ovšem nezůstávali pozadu. A byli to právě oni, kteří se dostali do vedení, když se po polovině zápasu prosadil opět v přesilovce Hodek.

Od jeho druhé trefy uběhly necelé tři minuty a jihlavský kanonýr slavil čistý hattrick. Tentokrát už po gólu v normálním počtu hráčů – 1:3!

Do třetí části nastoupili domácí aktivně a bylo na nich vidět, že s nepříznivým stavem chtějí něco udělat. Ve 45. minutě snížil na rozdíl jediného gólu Boušek a zápas tak měl nový náboj.

Jihlavští ovšem za stavu 2:3 zabetonovali modrou čáru a domácí tak najížděli do plné obrany. Díky tomu už hosté z Vysočiny svůj náskok udrželi a domů si tak odvezli plný bodový zisk.

SK Kadaň – Dukla Jihlava 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)

Góly 1:0 18. Boušek (Hlubuček), 1:1 24. Hodek (Čachotský, Malena), 1:2 35. Hodek (Bakus), 1:3 35. Hodek (Bakus), 2:3 45. Boušek (Szakal).

Rozhodčí: Horák, Arazimová, Špringl. Vyloučení 3:8. Využití 2:2. Diváků: 400. Střely na branku 40:19.

Kadaň: Hronek – Ťupa, Kloz, Schmidt, Szakal, Knyazev, Hlubuček, Zmeškal, Spitzer – Indra, Šíp, Boušek – Balázs, Charousek, Kadlec – Gombár, Bauer, Polanský – Malát, Stehlík, Fábry.

Jihlava: Řehoř – Dobrovolný, Ficenc, Martinka, Březina, Malena, Takač, Chvátal, Kašpar – Hodek, Rytnauer, Fiedler – Suk, Bakus, Bezděk – Hrbatý, Minčák, Čachotský – Hanzal, Man.

Chomutovští hokejisté nastupovali do zápasu v Třebíči s tím, že po dvanácti vyhraných zápasech přišel útlum v podobě porážek z dvou posledních střetnutí. A v Třebíči to neměli jednoduché, navíc už po 58 vteřinách překonal Hanuljaka šikovnou tečí Bartoš – 1:0.

První třetina patřila domácím hráčům, kteří zasypávali Hanuljaka řadou střel, ale chomutovský gólman si s nimi už dokázal poradit. Hodně práce měl především při přesilových hrách.

Po přestávce se obraz hry změnil a nebezpečnější začali být hosté. Ti se ovšem museli nejprve ubránit dlouhému dvojnásobnému oslabení, ale to se jim povedlo a v polovině utkání během jediné minuty dokázali po gólech Procházky s Haškem strhnout vedení na svoji stranu!

Druhá a třetí třetina byla hodně rozkouskovaná díky častému vylučování, na ledě to občas pěkně jiskřilo. Chomutovští se museli bránit dalšímu oslabení 3 na 5 a ani tentokrát se domácím hráčům výhodu dvou mužů v poli využít nepodařilo.

Ve třetí části se domácí nemohli dostat do tempa protože díky své nedisciplinovanosti museli často chodit zchladit emoce na trestnou lavici a to severočechům nahrávalo. Ti si hráli to, co potřebovali a když navíc v 53. minutě zvyšoval Jíra na 3:1, bylo o vítězi prakticky už rozhodnuto. Tento stav si zkušeně udrželi až do závěrečného hvizdu.

SK Horácká Slavia Třebíč – KLH Chomutov 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Góly 1:0 1. Bartoš (Dolníček), 1:1 31. Procházka (Duda, Mikšovic), 1:2 32. Hašek (Mikšovic, Jíra), 1:3 53. Jíra (Pavlas).

Rozhodčí: Klimecký, Dřínovský, Jar. Svoboda. Vyloučení 10:12. Využití 0:1. Diváků: 1870. Střely na branku 32:41.

Třebíč: Štůrala – Sedláček, Koktan, Bulička, Kaláb, Kania, Sláma, Ostrčil – Káňa, Dolníček, Bartoš – Látal, Burian, Kundela – Laš, Nahodil, Obdržálek – Čech, Zahradník, Přibyl – Fila.

Chomutov: Hanuljak – Pulpán, Bombic, Trefný, Pavlas, Malinský, Grof, Všetečka, Révay – Procházka, Kraft, Duda – Skořepa, Mikšovic, Jíra – Eiselt, Fiala, Jeslínek – Hašek, Domin, Míka.