Kadaň – Havl. Brod

Úvod zápasu se odehrával jednoznačně v režii hostů, kteří hýřili aktivitou a Hronek v kadaňské brance se musel pořádně ohánět. Po několika vychytaných šancích ale musel v sedmnácté minutě kapitulovat před střelou Smitha – 0:2.

Na větší domácí šanci čekali diváci v první třetině marně, až po přestávce se kadaňští hráči začali dostávat také ke slovu. Gombárova šance z přesilovky ovšem k vyrovnání nevedla.

Právě v přesilových hrách se rodilo nejvíce šancí a také při jedné z nich, stejně jako při prvním brodském gólu, šli hosté do dvoubrankového vedení zásluhou trefy Borovanského – 0:2.

V závěru druhé části se konečně dočkali i domácí a rovněž při početní výhodě. Na trestné lavici seděl brodský Endál a Polanského přesnou přihrávku proměnil Gombár – 1:2. Po této trefě začali být Kadaňští aktivnější, ale neustále naráželi na fungující obranu Rebelů.

Útočné choutky kadaňského týmu pokračovaly i ve třetím dějství, ale ke kýžené vyrovnávací brance to bohužel nevedlo. Hosté se dopředu příliš nehrnuli a hlavně spolehlivě bránili. Domácí tak neustále najížděli „do plných“ a obranný val Rebelů překonat nedokázali. Zápas tak skončil fotbalovým výsledkem 1:2.

„Hráči musí daleko více zapracovat na koncovce, protože dát doma jeden nebo dva góly, tak to je o náhodě vyhrát zápas. Všechny týmy, které se do takové situace dostanou, to mají hrozně těžké. Není lehké pro trenéry ani hráče, dostat se z takové situace. Jediný recept je tvrdě pracovat i na kondici, protože slabší koncovku trochu přisuzuju i slabší kondici hráčů. Když už se dostaneme do zakončení, chybí nám síla a důraz,“ řekl pro klubový web kadaňský trenér Milan Kašpárek.

SK Kadaň – HC Rebel Havlíčkův Brod 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly 0:1 17. Smith (Soldán), 0:2 32. Borovanský (Jebavý, Stromko), 1:2 37. Gombár (Polanský).

Rozhodčí: Smitka, Hejl, Žídek. Vyloučení 8:6. Využití 1:2. Diváků: 260. Střely na branku 28:28.

Kadaň: Hronek – Ťupa, Kloz, Schmidt, Szakal, Knyazev, Hlubuček, Hartman, Spitzer – Balázs, Šíp, Boušek – Gombár, Bauer, Polanský – Freiberg, Charousek, Pražák – Malát, Stehlík, Kadlec

Havlíčkův Brod: Furch – Jebavý, Vyhlídal, Pavlík, Horváth, Jelínek, Soldán, Roth, Šulc – Holec, Endál, Smith – Vylíčil, Třetina, Stromko – Dušátko, Vrdlovec, Borovanský – Svoboda, Ondráček, Česnek.

Hradec – Chomutov

Chomutovští jeli do Hradce potvrdit návrat vítězné formy, ale proti kvalitnímu soupeři to měli hodně těžké. Navíc domácí šli do vedení už v šesté minutě, kdy Eiseltovo vyloučení potrestal kanonýr Roubík – 1:0.

S hosty to ovšem nezacloumalo a ti se začali tlačit za vyrovnáním. Blízko tomu byli po dělovce Pavlase, ale ta skončila pouze na břevně.

Druhá třetina byla díky sedmi vyloučeným hráčům hodně rozkouskovaná. V početní výhodě se ovšem nedokázal prosadit ani jeden z celků a další změna stavu se tak zrodila až v polovině zápasu při hře pěti proti pěti – na dvoubrankový náskok domácích zvyšoval Kadlec – 2:0.

Za tohoto stavu velela hostům povinnost vrhnout všechny síly do útoku a pokusit se o vyrovnání. Ve třetí třetině Chomutovští deset minut naráželi na hradeckou obranu, ale v padesáté minutě tečoval Mikšovicovu střelu Procházka a rázem to bylo o jediný gól.

Hosty to pořádně nabudilo a o chvíli později Skořepa dokonce vyrovnal! Tentýž hráč pak v závěrečných fázích normální hrací doby málem vstřelil i vítězný gól, ale rozhodčí všas rozpažil.

Zápas se tak musel prodlužovat a šestnáct vteřin před koncem pětiminutového nastavení ujel chomutovské obraně Budínský, proti kterému zasahoval Hanuljak marně – 3:2!

„Vydolovali jsme venku bod, takže z tohoto pohledu to není špatné. Jsem spokojený, že jsme to za stavu 0:2 dotáhli a srovnali na 2:2,“ nechal se po zápase slyšet chomutovský lodivod Radim Rulík

HC Hradec Králové – KLH Chomutov 3:2 po pr. (1:0, 1:0, 0:2 – 1:0)

Góly 1:0 6. Roubík (Rapáč), 2:0 30. Kadlec (Rapáč, Roubík), 2:1 50. Procházka (Mikšovic, Duda), 2:2 53. Skořepa (Trochta), 3:2 65. Budínský (Táborský).

Rozhodčí: Hrubý, Kajínek, Podrazil. Vyloučení 5:7 + Grof 10 minut a do konce utkání. Využití 1:0. Diváků: 1783. Střely na branku 30:36.

Hradec Králové: Luňák – Táborský, Křetínský, Hendrich, Seidl, Filip, Lesák, Spudil – Rapáč, Roubík, Kadlec – Budínský, Koudelka, Volráb – Hruška Jan, Moskal, Hruška Ondřej – Březina, Florian, Berger

Chomutov: Hanuljak – Půlpán, Trefný, Malínský, Všetečka, Bombic, Pavlas, Grof, Révay – Procházka, Trochta, Duda – Skořepa, Mikšovic, Jíra – Eiselt, Fiala, Jeslínek – Hašek, Domin, Míka.