Sbor dobrovolných hasičů Málkov oslavil v loňském roce 135 let výročí založení. Má dohromady dvacet pět členů. Z toho je čtrnáct hasičů ve výjezdové jednotce.


Ti se scházejí pravidelněkaždou neděli na údržbu techniky a další činnosti. Jinak, když je potřeba, scházejí se i častěji.


Pořádají pravidelně zábavy


„Organizujeme různé zábavy. Například Josefovskou, Václavskou a v listopadu chystáme Martinskou. Každoročně děláme v obci také silvestrovskou akci,“ popisuje velitel Jednotky sboru dobrovolných hasičů Málkov Štefan Trepáč.


Zavolá je KOPIS


Když je potřeba někde pomoct, hasičům přijde automatická sms od Krajského operačního a informačního střediska (KOPIS). Ti se ihned dostaví na útvar. Pak už dostanou přesné pokyny o tom, jak se mají připravit.


„Například nám řeknou, že je potřeba přivést vodu. Tak vezmeme tatru a jedeme na místo,“ vysvětluje velitel Štefan Trepáč.
Hasiči z Málkova mají osm až deset zásahů do roka.


Většinou se jedná o technické pomoci a pomoc v obci Málkov a zároveň Zelené. Zasahovali například, když hořelo nákladní auto. Dále tři dny při požárů zemědělské haly v Ciboušově.


Pochvalují si spolupráci s obcí a ostatními jednotkami v okolí. Dřívě se hodně zúčastňovali hasičských soutěží. V současné době jim na to (kvůli pracovním povinnostem) moc času nezbývá.