Ženy společného týmu Souše a Ervěnic-Jirkova vstoupily do utkání aktivně a výsledkem bylo několik příležitostí. Již v 9. minutě otevřela skóre utkání přízemní dělovkou Denisa Polívková, když míč slabě tečovala obránkyně domácích. Balon nabral po teči ještě větší rychlost a brankářka Pavlíkova nestačila zareagovat (1:0).

Hráčky domácích se po inkasovaném gólu snažily o vyrovnání, ale jejich útoky byly zachyceny obranou hostí nebo míč skončil v rukavicích spolehlivě chytající Vaňáčové. Ve 20. minutě unikla po levé straně hřiště Markéta Tóthová a její přesný centr do pokutového území našel nabíhající Kateřinu Podanou. Hostující hráčka ale bohužel poslala hlavou míč do břevna domácí brány.

Utkání mělo i nadále bojovný náboj, hra se přelévala nahoru dolů a bylo vidět mnoho pěkných kombinací. V poslední minutě prvního poločasu měly domácí hráčky příležitost v podobě přímého kopu z hranice vápna, ale střela sražená zdí skončila v náručí Michaely Vaňáčové. Do šaten se tedy odcházelo za jednobrankového vedení hráček Souše/Ervěnic-Jirkova.

Druhá půle se nesla ve stejném „duchu“ jako ta první. Bojovalo se o každý metr hřiště, k vidění byla aktivní útočná hra obou týmů. Již v 50. min. mohla rozhodnout zápas autorka úvodní branky. Přesný centr z levé strany hřiště vyslala opět Tóthová a míč na hranici malého vápna našel nabíhající Denisu Polívkovou. Její střela hlavou ale těsně minula branku. Postupem času ve snaze o vyrovnání se hráčky Pavlíkova začaly více tlačit na polovinu hostujících fotbalistek. Zároveň ale otevřely více zadní řady a hráčkám hostí se nabízely brejkové situace. Fotbalistky Souše/Ervěnic-Jirkova měly tak řadu brankových příležitostí utkání rozhodnout. Mezi největší patřily úniky Sabiny Šimonkové a Tóthové, které se samy řítily na svatyni domácích. Bohužel v obou příležitostech nastřelily brankářku.

Domácí ženy měly největší příležitost k vyrovnání v 80. minutě, kdy středem hřiště unikla agilní střelkyně domácích Markéta Pázlerová. Vaňáčová svým vyběhnutím zmenšila domácí hráčce střelecký prostor a míč vyrazila do bezpečí. Fotbalistky hostí pak měly ještě dvě příležitosti, ale nevyužily je, a tak utkání skončilo „pouze“ jejich jednobrankovou výhrou.

S předvedenou hrou i výsledkem byly trenéři týmu Souše/Ervěnic-Jirkova spokojeni: „Je nutné pochválit celý tým. Škoda jen, že jsme nevyužili další brankové příležitosti, mohli jsme utkání rozhodnout daleko dříve a nemuseli tolik bojovat do konce zápasu. Ale předvedli jsme zodpovědný kolektivní výkon, kdy i do obranné fáze se zapojily všechny hráčky.“

Další mistrovské utkání odehrají ženy Souše/Ervěnic na domácí půdě (Baníku Souš) s nováčkem soutěže, který je většinou složen ze zahraničních hráček FC Prague Raptors v sobotu 15. září od 16 hodin.

SK Pavlíkov - Souš/Ervěnice-Jirkov 0:1 (0:1)

Branka: 9. Polívková Denisa
Rozhodčí: Beneš. ŽK: 1:1. Diváci: 30

Pavlíkov: Dolejšová - Vajcová, Řenčová, Pázlerová, Čechová, Adéla Brabcová, Andrová, Alžběta Brabcová, Šarlingrová, Kutílková, Kieryková

Souš/Ervěnice-Jirkov: Vaňáčová - Váňová, Ratajová, Mašlová, Lukešová, Myslíková, Králová, Podaná, Polívková, Tóthová, Šimonková, Antalová, Bečáková, Ščevíková