Ale v neděli nebyli daleko alespoň ke třem bodům! V prvním poločase nevyužili totiž několik výborných příležitostí a nevstřelili kýžený gól. Druhý poločas se už hra vyrovnala a v 70. minutě rozhodl o vítězství Štěchovic a definitivně o sestupu chomutovského týmu do divize Lukáš Jakobovský.

Aktivitu a velké šance nepřetavil Chomutov v branku

„Měli jsme první poločas vyhrát a měli bychom klid," byl zklamaný brankář Chomutova Radek Zaťko.

Posledních patnáct minut první půle hosté zatlačili Štechovice, vytvářeli si jednu příležitost za druhou, ale gól ne a ne padnout.

Vše začalo tyčí Tomáše Česláka. Boček vyslal v 33. minutě přihrávku na teplického záložníka a ten trefil z hranice šestnáctky tyč domácí branky! Domácí brankář Soukup na přízemní střelu ani nezareagoval.

Uběhla jenom minuta a opět byl v akci Tomáš Česlák. Krásně uvolnil na levé straně Lukáše Haspru, který postupoval sám na brankáře. Bohužel, chomutovský hráč trefil jenom vybíhajícího Soukupa.

A třetí velká šance přišla v závěrečné minutě prvního poločasu, když po rohovém kopu předvedli chomutovští velký závar. Nejdříve Boček mířil hlavou přesně k tyči, ale Soukup balon vyrazil. Míč létal kolem brankové čáry, ale ani Matěj Kravar ani Jan Hyneš ho do branky nedostali.

Druhý poločas už potvrdil sestup do nižší soutěže

Do druhého poločasu vstoupili Chomutovští opět aktivněji, ale do tak vyložených příležitostí jako v první pětačtyřicetiminutovce se už nedostali. Nejaktivnější ve střelbě byl Aleš Pikl, přidali se Marek Strada a Matěj Kravar, ale stav zůstával bezbrankový.

Skóre změnili až domácí Štěchovice. Lukáš Jakobovský vystřelil z 18 metrů a i když si na míč Radek Zaťko sáhl, zapadl přesně k tyči chomutovské branky (1:0).

„Byl to trochu nešťastný gól, balón těsně přede mnou odskočil," popsal jedinou trefu chomutovský brankář.

Další velkou příležitost měl domácí Tamou. V 82. minutě udělal kličku i Zaťkovi a střílel do prázdné branky. Brankář Chomutova se ale rychle přemístil a jeho pokus vyrazil na rohový kop.

„V prvním poločase kluci makali, ale nevstřelili jsme branku. V průběhu druhé půle jsme znali výsledky z ostatních stadionů a věděli, že to nemáme v rukou. Už byly vidět svěšené hlavy," popsal psychické rozpoložení chomutovských fotbalistů Radek Zaťko.

FK TJ Štěchovice – FC Chomutov 1:0 (0:0)

Branka: 70. Jakobovský. ŽK: Cienciala – Bohata. Rozhodčí: Matějček – Štefan, Machýček. Diváci: 170.

FC Chomutov: Zaťko – Strada, Hyneš, Kubík, Grubiša (82. Jindráček) – Bohata, Kravar – Česlák, Pikl, Haspra (72. Awuku) – Boček.

FK TJ Štěchovice: Soukup – Švejda (23. Novák), Busta, Müller, Baubín (46. Tamou) – Jiroušek (38. Hudec), Drobílek, Jakobovský, Pavlík – Říha (90. Drechsler), Jelínek (46. Cienciala).