FC Chomutov – Teplice U21 3:6 (0:3)

První poločas domácí zaspali a inkasovali od teplických mladíků tři góly. Ve druhém poločase se výkon domácích zvedl, ale na obrat už bylo pozdě.  Skóre zápasu otevřel teplický útočník Nermin Haljeta, který v loňském roce několikrát nastoupil za teplické áčko. Druhou branku přidal hostující Prpič a skóre prvního poločasu uzavřel záložník Vojtěch Gebert. Do kabin se tak šlo za stavu 0:3. 

Chomutov udělal po přestávce několik změn v sestavě. Pozitivně se na hře týmu projevil příchod Patrika Gedeona. Domácí dokázali zásluhou Hořínka snížit na 1:3. Pak ale přidal druhý gól v utkání Gebert   a bylo to opět o tři branky. Stav po chvíli zkorigoval Martin Boček, ale pak se opět střelecky prosadili hosté. Pátý gól Teplic dal záložník David Martirosyan. Hosté byli stále při chuti a tak přišla šestá branky. Postaral se o ní záložník Martin Berešík.  V závěru zápasu se dostal do zakončení domácí Boček. Obránci Teplic ho dokázali zastavit až ve vápně za cenu faulu a byla z toho penalta. Tu sám Boček bez zaváhání proměnil a uzavřel tak skóre utkání na 3:6.

Branky: Hořínek, Boček 2 – Haljeta, Prpič, Gebert 2, Martirosyan, Berešík.
FC Chomutov – Kulhánek – Kunart, Kubík, Hána, Chaloupka (Proll), Zahradník (Gedeon), Hořínek Jánošík (Svoboda L.), Hajro (Rohla), Boček, Svoboda T. Diváci: 50.

Ohlasy po utkání:

Martin Boček, FC Chomutov: „V prvním poločase jsme neběhali, bylo vidět, že jsme ještě trochu zatažení po pátečním tréninku,“ posteskl si na úvod hodnocení přípravného utkání Martin Boček, střelec dvou branek Chomutova. „Druhý poločas už jsme s nimi drželi krok a dalo se na to koukat. Tohle bychom chtěli praktikovat potom při mistrovských zápasech,“ pokračoval v hodnocení už spokojenější domácí útočník. „Tohle je super tým, mladí kluci s dobrým pohybem. Když se s takovým týmem prohrává, je těžké to otáčet. Účel to ale splnilo, zaběhali jsme si. V prvním poločase byli Teplice jasně lepší, pak přišel Patrik Gedeon a začala fungovat záloha,“ uzavřel Boček.

Stanislav Hejkal, trenér FK Teplice: „Nemůžu být s předvedeným výkonem moc spokojený. V prvním poločase jsme předvedli dobrý výkon a vyhráli ho velkým rozdílem. Pak ale se naše hra vytratila. Už jsme nehráli tak, jak jsme si řekli,“ postěžoval si teplický trenér Stanislav Hejkal, který už během druhého poločasu pokřikoval na své hráče a dával najevo svou nespokojenost. „Cože, chytají tě křeče? Kdyby jsi radši přiznal, že jsi to dnes vypustil, to bych ještě bral,“ okomentoval prosbu o střídání jednoho z útočníků. „Nelíbilo se mi hlavně to, že jsme ve druhém poločase umožnili domácím korigovat stav. Je sice pravda, že za domácí nastoupil Gedeon a s ním přišla kvalita, ale my jsme nedokázali řešit situace tři na dva, nebo tři na tři. Začali jsme hrát pokorně a já prostě s takovou hrou nemůžu být spokojený,“ dodal Hejkal.