Žádné překvapení, žádné drama. Fotbalisté Slavie přijeli do Chomutova splnit úlohu favorita a nedělalo jim to vůbec žádný problém. V poháru České pošty porazili FC Chomutov 7:0.

Chomutov podal sice sympatický výkon a zkoušel se i za nepříznivého stavu tlačit dopředu, ale nestačilo to ani na jednu branku. To Slavia jakoby se postupně rozehřívala. První gól dala ve 13. minutě,když si na roh dobře naběhl Bortel. Druhé brance Hůrky předcházel krásný pas od kapitána Kisela, střelec pak už šel sám na brankáře Zaťka. Ten ještě několik dalších šancí pochytal, a to jak v prvním, tak ve druhém poločase.

Jestli chtěli Chomutovští myslet v druhé půli na drama, mohli na něj zapomenout hned po třech minutách. Karol Kisel trefil svůj přímý kop přímo do pravého růžku Zaťkovy branky a mohl pak s klidným svědomím přenechat své místo na hřišti i kapitánskou pásku Feninovi.

To už jel brankostroj v podání fotbalistů v černých dresech na plné obrátky. V 60. minutě si Hůrka zaběhl za brankáře Chomutova a zvýšil už na 4:0, další dva góly přidal Škutka. Poslední branku na 7:0 pro Slavii vsítil v 86. minutě Štěpán Koreš, tu už ale viděla možná jen polovina z původních tří tisíc diváků. Od stavu 0:5 totiž ochozy postupně řídly.

I přes hrozivě vypadající výsledek nebyl Chomutov v duelu vysloveně zoufalým týmem. Proti prvoligovým hráčům byli však „zelení" přeci jen trochu bezmocní. Nebezpečně zahrozili jen párkrát, byť se útočit nebáli. Sympatické bylo, že i při jasném skóre nesklonili hlavu a snažili se alespoň o čestný úspěch. Ten bohužel nepřišel.

V poháru tak dál postupuje Slavia, Chomutov se může soustředit na výsledky v ČFL. Hned v sobotu hostí doma Chrudim a bude se snažit o první letošní body v lize.