Za slunného počasí a slušně zaplněného hlediště ervěnického letního fotbalového hřiště se o uplynulém víkendu uskutečnily oslavy 120 let existence fotbalového klubu SK Ervěnice. Kdo přišel, určitě nelitoval. Jako předkrm nabídli organizátoři dopolední mistrovské utkání A týmu s Dobroměřicemi (reportáž na jiném místě). Program pokračoval zápasem fotbalových nadějí ročníků 2007 – 2008. Ty na zeleném pažitu vystřídala exhibice v podání žen a zastupitelů města. Následoval další zápas dětí, tentokrát ročníků 2009 – 2010.

Arabela Team

Pak přišel na řadu zlatý hřeb programu. Na trávník nastoupila stará garda Ervěnic proti hvězdnému Arabela Teamu. V kanárkově žlutých dresech se fanouškům představil například herec Roman Skamene či Jaroslav Sypal. To že umí i fotbal dokazoval moderátor Petr Vojnar společně se zpěvákem Pavlem Rothem a Zbyňkem Drdou. Tým doplnili také místní fotbalisté, včele s předsedou klubu Martinem Schatzem. Do brány domácího výběru se statečně postavila vedoucí ženského týmu Anna Hausdorfová. To, že se diváci dobře bavili snad ani není třeba dodávat. Roman Skamene udivoval svou poziční hrou, kdy většinu hrací doby trávil na číhané u branky Ervěnic. Několikrát se mu podařilo skvěle zakončit, ale gól nedal. Skóre zápasu otevřela jediná žena hvězdného výběru, zpěvačka Lada Fejfarová. Hrálo se na tři třetiny po deseti minutách a zápas nakonec skončil nerozhodně 4:4. Rozhodnout tak musely penalty. V těch byl nakonec úspěšnější Arabela Team i díky úspěšné trefě Romana Skamene. Za což se šel herec omluvit gólmance Ervěnic srdečným objetím. Celé klání pečlivě sledoval a moderoval herec Jan Antonín Duchoslav, známý coby Viky Cabadaj z filmu Sněženky a Machři. Následovala autogramiáda a vystoupení jednotlivých členů Arabela Teamu.

Spokojenost

„S oslavou jsem spokojený. Překvapilo mě, kolik se přišlo podívat lidí. Tipoval bych to tak na pět set. Lidé výborně spolupracovali a doufám, že se i dobře bavili“ pochvaloval si po exhibičním utkání předseda klubu Martin Schatz. Akci připravoval tým lidí čtyři měsíce a bylo to na organizaci vidět. „Dalo nám to práci, ale stálo to za to. Už jsme měli zkušenosti s oslavou 115 let. To jsme tehdy dělali s volejbalovým klubem. Tentokrát jsme si ale řekli, že by to chtělo něco víc,“ přiznal Schatz. To že nastoupil v dresu Arabely, nebyla náhoda. „Bylo to domluvené dopředu, protože oni mají tu zkušenost, že jim občas někdo nepřijede a tak chtěli mít jistotu, že jich nebude málo,“ vysvětlil předseda.