A fotbalistům Března to vyšlo, o postup museli ale bojovat až do poslední minuty. Nutnost vyhrát často svazovala domácím fotbalistům nohy a projevilo se to i v řadě nepřesností. Přesto domácí zahájili utkání dobře, když už ve 2. minutě dostal přihrávku do pokutového území David Heřman, který bez přípravy pěknou střelou poslal míč do sítě bezmocného brankáře Kryr Davida Micala. Domácí hráči byli lepším týmem, bojovali o každý míč a nebezpeční byli hlavně rychlými protiútoky. Hosté ale nikterak neskládali „zbraně" před rozjetými útočníky Března a opláceli jim stejně, taky možnostmi ke střelení branek. Jejich záměry ale vždy odvrátila obrana Března v čele s brankářem Martinem Luxem. V prvním poločase měl z hostujícího mužstva největší příležitost na střelení branky Milan Šiml. Z domácího týmu to byli Heřman, Niš, Kočan a Josef Čížkovský, ale do poločasu se stav utkání již nezměnil a vše bylo otevřené do druhé půle.

Hned v úvodu druhého poločasu si vypracovali domácí dobrou akci, kterou připravil Josef Čížkovský s Nišem. Brankář Kryr jejich záměr ale vystihl a odvrátil nebezpečí na rohový kop. V dalším průběhu si březenští vypracovali několik standardních situací, které nezužitkovali.

Pak ale podle hlavního rozhodčího Karasinského byl domácí útočník faulován v pokutovém území, za co byl nařízen pokutový kop. Na značku si postavil míč David Heřman a bez problémů zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

Hosté se ale dvoubrankového manka nikterak nezalekli a neustále útočili, což se jim vyplatilo a prosadili se i střelecky.Gól střelil hostující Ondřej Svida. Tím utkání zdramatizoval a boj o první místo se stal opět otevřeným. A jak se ukázalo, byl to boj až do poslední minuty. Nakonec až v 87. minutě se prosadil domácí bojovník Ladislav Niš, který střelil po úniku středem hřiště třetí a rozhodující gól. Po krátké době rozhodčí odpískal konec utkání a tím ukončil poslední zápas Března v I. A třídě.

Vítězství v I. A třídě a postup do krajského přeboru týmu Března pod vedením trenéra Josefa Jebavého a celého realizačního týmu byl zasloužený. Březno krajský přebor hrálo již před deseti lety, kdy byly spojené současné kraje Ústecký a Liberecký.

„Chci poděkovat všem hráčům i celému realizačnímu tým, včetně sponzorů. Postup je určitě zasloužený, o čem svědčí naše výsledky v soubojích se silnými soupeři. Přesto je stále co zlepšovat, hlavně tréninkovou morálku, protože dnes to vyžaduje každá soutěž. Uvidíme, jak se nám bude dále dařit," uvedl před oslavami postupu trenér Josef Jebavý.

Jaké přihlášky přijdou řídící komisi KVFS, se uvidí na losovacím aktivu v sobotu 29. června v Ústí nad Labem. Ústecký krajský přebor zahájí další ročník prvním kolem dne 10. srpna a I. A i I. B třída shodně 24. srpna 2013.

TJ Sokol Březno SK Havran Kryry 3 : 1 (1:0); branky Heřman 2, Niš Svida; ŽK 2/2, diváci 100; rozhodčí Karasinski Cébe, Pešta.

TJ Sokol Březno: Lux - Kučera, P. Bureš, M. Rezek, Částka - Heřman, K. Rezek, F. Rezek, Kočan - Niš, Čížkovský, střídali Kříž, Kejzlar.

Realizační tým:

Vedoucí: Josef Bodnárik

Trenér: Josef Jebavý

Asistent: Vlastimil Svoboda