Jak byste zhodnotil působení právě u týmu Chomutova, se kterým jste hrál třetí nejvyšší soutěž?

Rozdělil bych to na dvě části. Tou první je začátek, zhruba rok, kdy byly peníze a v rámci možností se nám dařilo. Podmínky pro trénování, celkové zázemí a stadion na prvoligové úrovni, takže jsem byl spokojený. Následoval odliv peněz a klub se dostal do problémů. Odešli kvalitní hráči a nakonec sezóna vyústila tím, že jsme spadli až do divize.

Nyní jste v Mostě, který je od Chomutova kousek. Jak se urodil váš přesun do Baníku?

Bylo to všechno hrozně na rychlo. Volal mi sportovní ředitel pan Stehlík, který mi řekl, že by měl zájem, ale zároveň řekl, že se stále řeší působení trenéra Medynského. Abych řekl pravdu, tak jsem ani moc nepočítal s tím, že by nakonec padla volba na mě. Pak mi pan Stehlík volal, zda-li se můžeme domluvit na podmínkách a tak jsem tady. Bylo to hodně hektické a na rychlo, ale i takové situace fotbal přináší.

Přichází s vámi také Aleš Pikl, který byl ještě v uplynulé sezóně jedním z platných hráčů Chomutova a ve svých letech dokonce druhým nejlepší střelcem chomutovského týmu. Byl váš zájem o to, abyste spolupracovali také v Mostě?

Jako první mi to nabídl pan Stehlík, jelikož se znají a rád by využil Aleše i na hřišti, jako mojí prodlouženou ruku mezi kabinou trenérskou a hráčskou. Já jsem samozřejmě rád souhlasil. Tři roky jsme spolupracovali a můžu říct, že jak lidsky, tak fotbalově patřil v Chomutově mezi to nejlepší, co jsem měl k dispozici. Jsem rád, že je tady.

Jaká je vaše vize, se kterou do Mostu přicházíte?

Nechtěl bych, aby se nějakým způsobem opakoval scénář z Chomutova. I přes to, že tam byly ke konci podmínky opravdu složité, tak z části musím brát jako trenér sestup na sebe. Pokud budou hráči k dispozici, tak je pak už pouze na nás trenérech a vedení, abychom je přesvědčili o tom, že má smysl tvrdě makat. Jsou tady zejména mladší hráči, kteří by měli chtít se posunout v kariéře dál. Já samozřejmě mám představu, jakým fotbalem bychom se chtěli prezentovat.

Co byste vzkázal fanouškům fotbalu?

Každého trenéra a hráče by těšilo, kdyby si diváci našli cestu na stadion. Jsem však realista a viděl jsem v Chomutově, jaký byl zájem lidí o fotbal. Slyšel jsem, že v Mostě je kvalitní jádro věrných fanoušků, což je super. Můžu říct, že mojí filozofií je útočný fotbal plný gólů. Jako bývalý útočník mám útočení v krvi a nechtěl bych se díval na fotbal, který skončí bezgólovou remízou. Možná někdy dostaneme góly nebo zápas prohrajeme, ale ani diváky nebaví chodit na zápasy, ve kterých nepadají góly. Nevadilo by mi, když budou zápasy končit bláznivými přestřelkami.