SK Ervěnice-Jirkov B – SK Černovice  1:3 (0:2)

Černovice domácí tým v prvním poločase zaskočily rychlým gólem už v šesté minutě. Po půl hodině přidali druhý a do kabiny šli spokojenější. Když hosté přidali na úvod druhého poločasu třetí gól, zdálo se, že je rozhodnuto. Ervěnice ale bojovaly dál a snížily. Obrat se jim ale nepodařil především proto, že jejich útočníci trestuhodně promrhali minimálně dvě stoprocentní gólové šance.

Rozhodl první poločas

 „V prvním poločase jsme byli moc zalezlí a soupeř toho využil. Ve druhém poločase jsme se zlepšili. Pomohlo nám také dvojí střídání. Hra se oživila a byli jsme nebezpečnější. Soupeře jsme mačkali, vypracovali jsme si šance, ale nedokázali jsme ani ty vyložené proměnit,“ neskrýval zklamání po utkání trenér Ervěnic Ladislav Niš. To jeho kolega z Černovic byl o poznání spokojenější. Přesto nebyl s výkonem svého týmu zcela spokojený. Vadil mu především herní výpadek jeho svěřenců ve druhém poločase.

Nebylo to špatné

„Výhra mě samozřejmě potěšila. Na to, že příprava na jaro neproběhla zcela podle našich představ, to nebylo špatné. Sice nemáme tolik natrénováno a v závěru zápasu nám scházeli síly, ale zvládli jsme to“ přiznal černovický trenér Vlastimil Váňa. Dobrý výkon svého týmu přičetl také na vrub změnám v kádru. „Do týmu přišli čtyři noví hráči a je to na hře celého týmu hodně vidět. Přece jen se ta síla týmu výrazně změnila. Vidím to pro nás v jarní části hodně nadějně,“ uzavřel po utkání své hodnocení černovický trenér.  

Branky: 65. Niš Ladislav – Haviar David 6 a 38, Váňa David 46. Rozhodčí: Topinka Josef, Klimpl Miroslav, Petráček Jiří. ŽK: 2/2. ČK: 0/0. Diváci: 40.

SK Ervěnice-Jirkov B: Zajíc Miloslav – Trojan Petr, Niš Ladislav, Schwarz Marian, Kocour Ladislav, Horáček Lukáš (46. Ambroz Roman), Císař Petr, Emmer Jan, Glas David, Nezdařil Roman (46. Nedvěd Vít), Šefler Jakub.

SK Černovice: Novotný Petr – Struha Vladimír, Hovorka Josef, Rezek Karel, Vrbka Jan (31. Falc Roman), Váňa David (50. Maljuk Marcel), Dufek Milan, Haviar David, Bundzík Martin, Pomajsl Libor (88. Moravec Miroslav), Mirga Dušan.

Velkou oporou byl černovickému týmu (žluté dresy), gólman Petr Novotný na snímku. Dokázal brilantně vyřešit řadu nebezpečných gólových situací.

Tbulka I.B třídy

1            TJ SOKOL Obrnice           33
2 TJ Nové Sedlo                   29
3 TJ SOKOL Tuchořice        25          
4 TJ Baník Bř. Chomutov  24          
5 SK Strupčice                       22
6 SK FK Chlumčany             21
7 SK Černovice                     19
8 SK VIKTORIA Lom            19          
9 SK Černčice                        18          
10 SKP Kadaň                          18
11 SK Ervěnice-Jirkov B       16          
12          1. SK Jirkov                         16          
13 FK Blažim                            15          
14 FK Braňany Mlékárna    13