Hráči Lokotky se snažili prosadit od začátku utkání rychlostí, ale stejná odpověď přišla i ze strany domácích. V prvním poločase měl šanci na střelení branky chomutovský Bašek, ale míč netrefil podle svých představ. Když svou šanci nevyužil ani domácí Čermák, první poločas skončil bez branek a vše bylo stále otevřené do druhé poloviny utkání.

Téměř polovinu druhé části hry odehrála Lokotka o deseti, když v 68. minutě byl vyloučen po druhé žluté kartě Miroslav Sojčík. Chomutovští oslabení ale zvládli, hráli disciplinovaně a měli víc příležitostí na vstřelení branky než domácí. Střelecky byl aktivní hlavně Marek Žďanský a přidal k tomu i zdárné rozehrávání útočných akcí.

I tak ale jako první inkasovala branku Lokotka. Rozhodčí Tomanec odpískal totiž pokutový kop a ten domácí Tomanec proměnil. Chomutovští vyrovnali v samotném závěru zápasu, když v 90. minutě rozehráli po levé straně rychlý útok, centrovaný míč dostal před malým pokutovým územím Mirga a překonal domácího brankáře Šubera.

Samotný závěr byl v Horním Jiřetíně vyhrocený. Gólu chomutovských totiž předcházela neuznaná branka domácích pro postavení mimo hru, když praporek zvedl pomezní rozhodčí Borovec. To rozlítilo domácí hráče i diváky a vše pak ještě dovršila vyrovnávací branka Lokotky.

Chomutovští nastoupili do utkání se změnami v sestavě, které byly rekcí na nepříliš přesvědčivé výkony v posledních kolech, hlavně v domácích zápasech. Další utkání odehrají chomutovští v sobotu 11. května v Bílině, která je ve spodní části tabulky a tak mají šanci na zisk dalších bodů v krajském přeboru.

H. Jiřetín - AFK LoKo Chomutov 1 : 1

Poločas 0:0, branky Tomanec (pk) Mirga, žk 2/4; čk 0/1; diváků 180, rozhodčí Živnůstka Borovec, Beneš

Sestava AFK LoKo: Poloprutský Micák, Pavlica, Heier, Mareš Kostka, Žďánský, Čonka, Sojčík Bašek, Sedlák, střídali Mirga, Chabr, Kadlec

Trenér: Josef Šroub

Krupka – Strupčice 0:0

Rozhodčí: P. Černý. ŽK: 4:2. Diváci: 100.

Bezděkov – Tatran Kadaň 0:2 (0:1)

Branky: Klinec, Štádlík. Rozhodčí: Šefčík. ŽK: 2:1. Sefčík. Diváci: 60.