Po krátkém oťukávání se jako první zapsal ještě v první čtvrthodině do střelecké listiny mladý Česlák a druhou branku přidal v 32. minutě Dolejška. To unikl svým typickým způsobem po křídle Marek Vait, nacentroval míč právě na Dolejšku a ten nabídnutý míč poslal do sítě Brozan. Snaha domácích vstřelit gól byla viditelná, ale jejich pokusy naráželi na dobře organizovanou obranu chomutovských a tak se šlo do kabin za příznivého stavu pro hosty.

V druhém poločase se dostal na hrací plochu Kodeš, když nahradil Dolejšku. A byl to právě střídající teplický hráč, který po šesti minutách pobytu na hřišti zužitkoval přihrávku Vaita. Dalším střelcem byl již klasický exekutor standardních situací Aleš Pikl, který poslal míč k tyči branky Brozan. Ještě před brankou došlo na straně Chomutova ke střídání, když Vaita nahradil Jelen a po vstřelení branky střelce Pikla vystřídal Roubal. Chomutovští v dalším průběhu hry stále více kombinovali než domácí a míč v horkém počasí měli více na svých kopačkách. Domácí Brozany ojedinělými protiútoky obranu FC sice pozlobili, ale konečné slovo měli opět hráči Chomutova. V 82. minutě odpískal rozhodčí faul na útočícího hráče a nová posila Lukáš Nečas ho bezpečně proměnil.

Tímto utkáním skončila zápasová příprava chomutovských na mistrovskou soutěž. Chomutov si připsal kromě prvního duelu v Ústí nad Labem (1 : 3) jenom výhry, i když někteří soupeři nedokázali prověřit plnou sílu chomutovských. I tak je to dobrý vstup konsolidovaného týmu FC Chomutov do podzimu 2013, který sice oslabil odchodem obránce Leibla, ale novou šťávu dostal příchodem levého záložníka Lukáše Nečase. Jinak zůstal tým ve stejném složení jako na jaře 2013, když uhrál úctyhodných 50 bodů. To je příslibem před začátkem podzimní části ČFL a doufejme, že hráči budou bavit diváky stejným kombinačním a útočným fotbalem jako na jaře.

Sokol Brozany - FC Chomutov 0 : 5 (0 : 2); branky: 15. Česlák, 32. Dolejška, 56. Kodeš, 63. Pikl, 82. Nečas (pk).

FC Chomutov: Zaťko (Le Daniel) - Vait (Jelen), Hyneš, Klimpl, Dolejška (Kodeš) - Klimeš (Doksanský), Česlák, Kwame, Pikl (Roubal), Nečas - Tafat