Jako ve všech oborech, je to o nadšení a lidech. V Ervěnicích se fotbalu daří. Mají nespočet mládežnických týmů, muži hrají I.A třídu, rezerva pro výchovu mladých nadějí I.B třídu a ženy hrají divizi. Přinášíme rozhovor s Miroslavem Šístkem, sekretářem klubu a fanouškem fotbalu, kterému osud klubu není lhostejný.

Jak je těžké v současné době přitáhnout děti nebo i chlapy k fotbalu?
Všechny týmy máme postavené z vlastních odchovanců. Už za „áčko“ nám teď hrají dorostenci. Trošku na to doplácíme, ale peníze nemáme. Jiná cesta v současnosti není. Například minulý týden, když dorost nehrál, hrálo pět kluků z dorostu za „béčko“.

Deník nám fandí
DENÍK NÁM FANDÍ: Nový seriál představí sportovní týmy z regionu

Máte dokonce i ženský tým, který hraje divizi. Před sezonou odešel trenér Igor Delinčák i s některými fotbalistkami do Teplic, odkud dostal nabídku. Jak vidíte budoucnost ženského týmu?
Důležité je, že ženy chtějí hrát. Některé odešly s trenérem do Teplic, takže teď nevím, jak dopadne příští sezona. Mluví se o sloučení se Souší. Uvidíme.

Taky se mluví o reorganizaci soutěží. Měla by být jenom jedna skupina I. A. třídy…
Reorganizace se připravuje. Bylo by to pro nás ale hodně finančně náročné. V podstatě by šlo o krajský přebor a cestování po celém kraji.

Jak vidíte přístup mladých kluků k fotbalu?
Je to těžké, ale u nás sehrávají velkou roli trenéři. Vše se točí kolem pana Kotverdy, pak je tam pan Štol, pan Karpíšek a pan Zaťko. Za svou práci ale nemají ani korunu. A v dnešní době to bez peněz nejde.

Mládě outloně malého.
Proti mrzačení, týrání a zabíjení. Severočeské zoo pomáhají chránit outloně

Seznamte se s fotbalisty z celého okresu. Každé pondělí se v Deníku budou týden co týden objevovat fotografická tabla týmů z celého okresu. Seriál Deník nám fandí začíná 13. listopadu! Jako první vyjdou fota týmu FC Chomutov. Prostor dostanou i týmy krajských a okresních soutěží. Mezi jinými to bude i oddíl SK Ervěnice-Jirkov.