„Na tempo jsme si musely chvilku zvyknout, kluci byli rychlí a někdy jsme je nestíhaly. Myslím, že jsme měly dobrý důraz, šly jsme do všeho a nic jsme jim nenechaly,“ uvedla útočnice Franny Černá, která otevřela gólový účet. Tepličtí pak třemi brankami vývoj zápas otočili, v 88. minutě už jen korigovala Eliška Janíková.

„Utkání nám ukázalo, že jsme schopni hrát dobrý fotbal. Byly tam povedené kombinace, rychlé akce a pokud jsme byli dostatečně agresivní, dokázali jsme získávat míče a vytvářet si z toho šance. Jediné co mi chybělo je, že jsme měli dostatek šancí, abychom dali více gólů,“ zhodnotil přípravu trenér Karel Rada, kterému v Chomutově chyběly opory Lucie Voňková i Kateřina Svitková.

„Splnilo nám to účel, aby holky byly spolu, abychom trénovali v součinnosti, souhry a dostal příležitost širší kádr. Další hráčky se mohly ukázat a připojit se k týmu. Viděli jsme, na čem musíme zapracovat a připravit se dobře na Polsko, kdy nás čekají důležitá a zásadní utkání kvalifikace,“ vyhlíží Rada pokračování kvalifikace, ve které jeho tým dvakrát vyhrál a jednou prohrál s favoritem skupiny Španělskem.

„V Chomutově jsme maximálně spokojeni, máme zde výborné zázemí, perfektně připravené hřiště, blízko hotel, který nám zabezpečí všechno, takže jsou tu pro nás ideální podmínky pro přípravu,“ dodal Rada.