Ženská fotbalová reprezentace má za sebou australský turnaj Cup of Nations. Národní tým po porážce 0:4 s domácím výběrem, výhrou 3:2 nad Jamajkou a v závěrečném nezdaru se Španělském skončil třetí.

Právě poslední střetnutí bylo velkým testem. „Zápas proti Španělsku se mi hodnotí těžce. Španělky jsou pro nás velmi těžký soupeř. Na hřišti to bylo vidět, dostaly jsme tři góly a prohrály jsme,“ řekla k derniéře kapitánka.

Lounská tenistka Karolína Plíšková se raduje z vítězství ve 3. kole Australian Open v Melbourne. Dařilo se ji v v Dubaji, ale stopku jí vystavila po postupu do čtvrtfinále viróza.
Plíšková byla v Dubaji neporažena, ale končí. Viróza a křeče mě donutily, řekla

Účast na turnaji hodnotila velmi pozitivně. „Pro nás byl turnaj dobrou zkušeností. Všechny týmy byly skvělé a zápasy nám ukázaly nedostatky, na kterých musíme ještě pracovat,“ uvedla Bertholdová pro portál fotbal.cz.

Spokojen s vystoupením týmu byl rovněž trenér Karel Rada. „Pro nás to byl vynikající turnaj. Nasbírali jsme skvělé zkušenosti. Austrálie a Španělsko nás hodně prověřily a vyzkoušeli jsme si hru proti dominantnímu soupeři. V zápase proti Jamajce jsme naopak dominantnější byli my,“ řekl řekl český kouč, bývalý stoper například prvoligových Teplic.

„Španělsko bylo velice dominantní na balonu, přehrávalo nás a mělo šance. U nás to bylo hlavně o dobře organizovaném bloku a snaze využít jakékoliv příležitosti k rychlému protiútoku a vedly 2:0. Pokud bychom dali na 2:1, mohlo to být ještě zajímavé. Naopak Španělky pak v závěru z penalty zvýšily na 3:0 a bylo definitivně rozhodnuto,“ dodal Rada.

Baník Chomutov je mistrem futsalové 2. ligy západ
Baník oslavil postup desítkou, hostit bude i Superpohár. Kadaň nezvládla derby

Další zápasy čekají fotbalistky v reprezentačních dresech v dalších přípravách, nejprve se utkají s 6. dubna s Marokem a o pět dní později budou hrát v Rakousku.