Na pohled to vypadalo jako snadné vítězství, ale bylo podloženo tvrdou prací, kondicí a snahou zvítězit. Fotbalisté FC Chomutov vyhráli na trávníku posledního týmu divize Nového Boru 2:0 a před posledním utkání podzimu jsou na 9. místě skupiny „B“.

Od začátku utkání šli hosté za vítězstvím. Šanci otevřít skóre měl Anid Hajro, ale podmáčený trávník mu neumožnil řádně se opřít do střely. Bojovný a běhavý Lukáš Svoboda měl příležitost v 35. minutě, ale brankář Dan Blumentritt jeho střelu ještě vyrazil. Ale to už chomutovští borci vedli. V 28. minutě se prosadil chomutovský střelec Martin Boček, který po rychlém brejku a nahrávce Hajra otevřel skóre (0:1).

I domácí se snažili útočit, ale obrana Chomutova v čele s brankářem Radkem Zaťkem jejich akce úspěšně odrážela.

Do druhého poločasu nastoupili domácí se snahou zvrátit nepříznivý vývoj utkání. Vytvořili si i šance. Největší měl Jan Černý, ale z trestného kopu se mu nepodařilo překonat Zaťka v bráně Chomutova. Definitivně o vítězi rozhodla standardní situace, která byla odpískána ve prospěch hostí. Trestný kop rozehrál Petr Proll a Tomáš Kunart se v 51. minutě prosadil v šestnáctce domácích (0:2). Druhým gólem potvrdil vítězství chomutovských borců, kteří si tak připsali již čtvrté vítězství v řadě.

FC Nový Bor - FC Chomutov 0:2 (0:1)

Branky: 28. Boček, 51. Kunart
Rozhodčí: Vyhnanovský Hádek, Navrátilová. ŽK: 2:4. Diváci:95

FC Nový Bor: Blumentritt - Devátý, Kubeš, Halbich, J. Černý, Stromecký, Ramisch (77. Broschinský), Král (69. Berounský), Hamada, Hoke (46. J. Novák), Janů

FC Chomutov: Zaťko - - Mešič, Kunart (84. T. Svoboda), Kubík, Proll, Hajro (90. M. Chaloupka), Gedeon, Klimeš, L. Svoboda, Zahradník, Boček

L. Kostrhun