Ladislav Doksanský, dlouholetý hráč FC Chomutov, od začátku letošní sezony tým koučuje z lavičky. Zatím se mu daří, na rozdíl od posledních sezon, kdy se tým zachraňoval, letos se pohybuje uprostřed tabulky.

V utkání s týmem SK Hrobce jste získali tři body. Pohybujete se uprostřed tabulky…
Je to tam ale hrozně našlapané. Nahoru je to blízko, dolů je to blízko, hrajeme teď uprostřed. Myslím si, že tento tým má potenciál hrát o první čtyři místa. Ale není na nás vyvíjen žádný tlak. Do každého zápasu chceme jít s čistou hlavou a hrát fotbal. Ten sice hrajeme, ale nedáváme góly. Dnes nám to tam padalo, tak to byl snad začátek.

Premiérový gól si zapsal Tomáš Svoboda. Jak jste s ním spokojen?
Tomáš je šikovný. Když jsme hráli přáteláky, góly dával. Je pracovitý a chce hrát. A co je taky důležité, je Chomutovák.

Od letošní sezony pravidelně nastupují na pravé straně Anid Hajro a Muamer Mešič. Co byste mohl říci k jejich výkonům?
Ze začátku byli výborní. Tak tři, čtyři zápasy. Pak si kluci mysleli, že to půjde samo a začali hrát trochu na sebe. Ale teď se už zase začínají vracet k tomu původu. Chci, aby byli přínosem pro mančaft, aby hráli jednoduše. Ale každopádně jsem rád, že jsou tady. Hrozně nám pomohli.

A co Radek Zaťko. Už je mu čtyřicet, ale v sobotu několikrát tým hodně podržel…
Konečně zachytal. Něco už chytil i v České Lípě. I dnes ho několikrát trefili. Snad se na stará kolena naučí pořádně chytat (smích).