Hosté od začátku dali jasně najevo, že chtějí v Chomutově bodovat. K vidění byl rychlý kombinační fotbal. Hosté byli od začátku nebezpečnější a vytvořili si několik standardních situací. Žádnou ale nevyužili i díky skvělým zásahům domácího gólmana Radka Zaťka. Také domácí předvedli několik útočných akcí, ale jejich postup dopředu většinou zastavil praporek pomezního rozhodčího.

Ve druhé půli hosté pokračovali v útočném pojetí. Ve 49. minutě pak otevřel skóre utkání hostující útočník Vladimír Hradecký. Chomutov na to reagoval zrychlením hry a snahou o vyrovnání. To se podařilo v 77. Minutě, kdy po levé straně založil akci obránce Vojtěch Kubík, který poslal míč na Martina Bočka, ten patičkou slepl na Lukáše Svobodu, jež pohodlně uklidil míč do prázdné brány. Oba týmy se poté snažily, strhnou vítězství na svou stranu. Když už to vypadalo na dělbu bodů a následný penaltový rozstřel, rozhodl o výhře hostů svým druhým gólem Vladimír Hradecký.

„Dnes to byla nešťastná prohra. V takové situaci, ze které padl druhý gól, by obránci neměli dovolit hráči centrovat a už ne vůbec hlavičkovat. Bohužel jsme tu situaci vyřešili špatně a zaplatili za to ztrátou všech bodů,“ řekl po utkání zklamaný domácí trenér Ladislav Dokasanský.

FC Chomutov – TJ Tatran Rakovník 1:2 (0:0)

Branky: 77. Lukáš Svoboda – 49. a 90. Vladimír Hradecký
Rorhodčí: Duda, Langmajer, Plzák, ŽK: 3/2, Diváci: 130

FC Chomutov: Zaťko – Rohla, Gedeon, Svoboda l., Proll, Chaloupka, Kubík, Boček, Hyneš, Kunart, Zahradník

TJ Tatran Rakovník: Kut – Vrána, Bredler, Verner, Novák (65. Dolák), Kučera (86. Kokarau), Ibraimi, Omovie, Vecka (58. Gögh), Hradecký, Hynek