Branky v utkání Kadaň – Ervěnice padaly hned od začátku zápasu. Už ve 4. minutě zmrazili Ervěničtí očekávaný nápor Kadaně, když Banovič našel mladého Dvořáka a ten z hranice pokutového území prostřelil Turánka v domácí brance (0:1). Tatranu pomohly otočit utkání standardní situace. Nejdříve v 23. minutě proměnil s přehledem Ondřej Mikeš přísně nařízený pokutový kop (1:1) a o dvanáct minut později Martin Brychta dostal po centru z trestného kopu Kadaň do vedení (2:1). To ale nebylo v prvním poločase ještě vše. Ve 37. minutě se krásně trefil Jiří Bašek, který z osmnácti metrů technickou střelou vymetl pravou šibenici (2:2).

Do konce poločasu pak měli převahu domácí, kterou ale přetavili ve vedoucí branku až ve druhém poločase. Už minutu po zahájení zaváhání Mašla využil Vít Karban a opět dostal Kadaň do vedení (3:2).

Vedoucí branka Tatranu dostala do hry ale Ervěnice. Hostující fotbalisté převzali iniciativu, vytvořili si i brankové příležitosti, ale Bašek, Král, Proll i Braum je ještě nevyužili.

V závěrečných pětadvaceti minutách přišly chvíle Miroslava Brauma. V 67. minutě se ve vápně po rohovém kopu Mašla nejlépe zorientoval právě ervěnický útočník a vyrovnal na 3:3.

A rozhodnutí přišlo v 91. minutě! Michal Mašl zahrál trestný kop na zadní tyč, Král míč vrátil na nabíhajícího Brauma a překvapení bylo na světě (3:4).

Tatran Kadaň – SK Ervěnice 3:4 (2:2)

Branky: 23. Mikeš (PK), 35. Brychta, 46. Karban – 4. Dvořák, 37. Bašek, 67. Braum, 90. Braum. Rozhodčí: Meder.     ŽK: 25. Paul, 90. Zaržický – 12. Valčík, 45. Vacula. Diváci: 60.

Tatran Kadaň: Turánek – Kocík, Šabík, Sojčík (75. Krchník), Kiliján, Zaržický, Vejvoda, Mikeš, Paul, Brychta, Karban.

SK Ervěnice – Jirkov: Schwarz – Mašl, Čibenka, Trávníček, Valčík (39. Šlachta), Vacula (46. Proll), Braum, Banovič, Dvořák, Bašek (89. Kořínek), Král.