Od začátku zápasu bylo na hřišti jedno mužstvo. Chomutovští vyhrávali souboje o míč,  byli aktivní, hráli s nasazením, v pohybu, často v soubojích „předskakovali" protihráče. „To byl záměr, chtěli jsme být blízko, dostupovat hráče, abychom hned získávali míč. Ještě na půlce nebo před ní," přiblížil taktiku trenér Robert Vágner.

To se promítlo do první příležitosti už v 6. minutě utkání. Marek Strada vystřelil spoza šestnáctky, hostujícímu brankáři míč vypadl, ale před dobíhajícím Ježdíkem ho stačil uschovat v náručí.

První branka padla už ve 12. minutě

Chomutovský štírek se střelecky prosadil o šest minut později. Po autovém vhazování se přes Bohatu dostal míč ke Kwamemu, který krásně nahrál právě teplickému mladíkovi. Ten z hranice šestnáctky přes nohu bránícího  hráče vstřelil úvodní gól utkání (1:0). „Dostal jsem hezký balón od Erika. Snažil jsem se to dobře trefit, měl jsem před sebou ale ještě hráče. Bál jsem se, že ho trefím, ale naštěstí se to odrazilo od něj a zapadlo to do brány," popsal úvodní branku utkání hráč s číslem 17.

Další příležitost měl Honza Hyneš, který ve 20. minutě hlavičkoval z malého vápna nad hostující branku. Následně nádherně pronikl do šestnáctky Otto Urma, stačil ještě nacentrovat po čáře malého vápna na Marka Stradu, který  trefil přesouvajícího se Satrapu. „Bylo to krásně připravené od Otty, snažil jsem se to jenom trefit. Trefil jsem ale gólmana, který se tam přesouval. Měl jsem to více uklidit k tyči a bylo by to lepší," litoval neproměněné příležitosti Marek Strada.

Jediná šance Písku přišla po chybě

Jediná příležitost  hostujících hráčů přišla vzápětí. Z pravé strany centroval Šlehofer, Radek Zaťko si křikl, vyběhl na míč a … promáchl! Následná střela Patrika Basaraby šla jenom těsně mimo.

To jako kdyby otřáslo domácími. Najednou se hra vyrovnala, ke „slovu" se dostali i fotbalisté Písku. Dolejš střílel v 35. minutě nad branku, ostatní útoky hostů zastavila chomutovská obrana.  To byly jediné minuty utkání, ve kterých Chomutovští nebyli kompaktní. „Nepochopitelně jsme začali prohrávat osobní souboje a zbytečně jsme pustili Písek do hry," nebyl spokojen se závěrem první půle Vágner.

Druhý poločas: gól, břevno, další šance

Ve druhém poločase to už byl Chomutov z prvních pětadvaceti minut. Po přestávkovém proslovu trenéra v kabině hned v 50. minutě po přihrávce Kwameho krásně vystřelil Otto Urma a trefil břevno branky. Míč se odrazil jenom před brankovou čáru! „Musel jsem to dát z první, jelikož mě křižoval obránce. Bohužel, trefil jsem břevno," litoval hráč, kterého si pro tento zápas vytáhl trenér z teplické juniorky.
Gól přišel po neuvěřitelném závaru v 59. minutě. Po sérii „tutových" šancí se míč nakonec dostal k Jiřímu Ježdíkovi, který ho konečně uklidil do brány (2:0).

Pojistit vedení mohl po krásné akci v 61. minutě Michal Klimeš. Strada dostal pas po pravé straně a zpětnou přihrávkou našel Ježdíka. Jeho střelu brankář vyrazil, ale chomutovská „devatenáctka" z těžkého úhlu neskórovala.

S druhým poločasem byl trenér spokojen: „Celý druhý poločas jsme byli aktivní, Písek neměl žádnou šanci." Marek Strada litoval neproměněných příležitostí: „Spokojen jsem s tím, že jsme vyhráli. Ale mohlo to být 5:0 nebo 6:0. Škoda koncovky, sám jsem mohl dát několik gólů."

FC Chomutov – FC Písek 2 : 0 (1 : 0)

Branky: 12. Strada, 59. Ježdík. Žluté karty: 57. Klimeš, 65. Tomášek – 6. Basaraba, 24. Zahrádka, 54. Kalášek, 54. Mach. Rozhodčí: Kříž – Paták, Pastyřík. Diváci: 101.
FC Chomutov: Zaťko – Tomášek, Hyneš, Bohata, Urma,  – Kwame, Klimeš –  Strada, Nobst, Ježdík (84. Kukačka) – Hanich (74. Redžič).