Na úvod ještě jedna zajímavost - zápasy pískají pouze profesionální sudí, to na podobných turnajích rovněž nemá obdoby. „Na stadionu ve Spořicích je v době konání turnaje možno potkat zajímavé osobnosti a tváře. Z turnaje točí Česká televize reportáž, jedná se opravdu o prestižní událost,” říká Dominik Majer z pořádající agentury DoMa Turnaje s.r.o.

První ročník proběhl v dubnu 2019. Původně byl určen pro kategorii U11. „Cílem bylo vytvořit unikátní turnaj, na který se budou všichni každoročně těšit. První ročník ovládla Sigma Olomouc. Turnaje se v prvním roce z ligových týmů neúčastnilo jen Slovácko a na divokou kartu startovalo Ústí nad Labem a smíšený tým Karlových Varů a Chomutova,” vzpomíná Majer.

Brankář Chabařovic Lukáš Pícha
Chabařovický Řepka v rukavicích: Říkal, že jsem mr*ka simulantská, dostal pěstí

Druhý ročník hodně zkomplikoval covid. „Z původní myšlenky dubnového turnaje pro U11 se stala aktuální podoba úvodního turnaje (první víkend v září) pro kategorii U12. Druhý ročník byl určen pro hráče ročníku 2009, suverénně ho ovládl Baník Ostrava.”

Před rokem byl turnaj určený hráčům ročníku narození 2010 a mladším. Svojí tváří ho zaštítil Michal Sadílek. „Turnaj ovládla pražská Slavia. Podle mě byl tento ročník nejlepší. Proč? Protože byly k vidění skvělé výkony hráčů, navíc na stadionu byla naprosto skvělá atmosféra. Věřím, že něco podobného zažijeme i letos,” těší se Majer.

Turnaj se hraje 1x 18 minut formátem 7+1 na polovinu hřiště.