Hráči Spořic věřili, že proti Děčínu, který se pohybuje u dna tabulky doma uspějí a získají tolik potřebné body. V minulém kole vyhráli v Rumburku a tak se připravovali na další vítězství. Jenže hosté domácí tým zaskočili a už ve čtvrté minutě šli do vedení. Chybu v obraně Spořic okamžitě potrestal Patrik Gaher. Domácí se snažili o vyrovnání. Michal Škultéty měl velkou šanci v 11. minutě, jenže jí nevyužil a tak se skóre neměnilo. Další možnost měl po chvíli Jan Eiselt, ale mířil těsně nad bránu hostů. V 15. min dostal přihrávku od svého spoluhráče Jánošík, jenže jeho střele opět chyběla přesnost a míč šel mimo branku Děčína. Domácí branku pak několikrát ohrozil útočník Děčína Demčeko, ale domácí brankář Lukáš Pechar byl vždy na místě.
Domácí se stále snažili o vyrovnání, ale gólman Děčína byl proti a tak se střelecky neprosadil ani Doksanský a domácí stále prohrávali 0:1.
v duchu známého nedáš – dostaneš se 20 minutě opět udeřili hráči Děčína. Po pravé straně unikl útočník Michalec a nacentroval míč směrem k pokutovému území, kde nabíhal neobsazený Demčenko a prostřelil bezmocného brankáře Spořic Lukáše Pechara.
za chvíli poté šli Spořice do deseti, když byl za faul před pokutovým územím vyloučen Vladislav Vlček.
I když hráli domácí jen v deseti, stále se snažili dát kontaktní gól. V 41. minutě unikl Martin Šlajchrt, jenže střelu na branku Děčína odvrátila obrana na rohový kop. Další šanci měl Jan Eiselt, ani ta neskončila v síti Děčína a tak se šlo do kabin za stavu 0:2.
Také vstup do druhého poločasu vyšel lépe hostům. Ve 49. minutě zvýšil na 3:0 Radim Majerik. Naděje domácích na zvrat utkání oživil v 50. minutě faul v pokutovém území Děčína. Hlavní rozhodčí nezaváhal a ukázal na značku pokutového kopu. Penaltu šel kopnout Jan Eiselt a nezaváhal. Spořice se tlačili dál do pokutového území Děčína a v 60. minutě měl velkou šanci David Zahradník, jenže neuspěl. V 66. minutě nacentroval Jan Eiselt na nabíhajícího Jana Vrbu, který snížil na 2:3.
V tu chvíli to vypadalo pro domácí dobře, jenže v tu chvíli ještě nikdo netušil, že to byl poslední gól domácího týmu. Poté už dávali branky jen hosté. V 78. minutě unikl Jakub Murdych a zvýšil na 2:4. Skóre utkání pak uzavřel v 80. minutě Jakub Kolář a stanovil konečný výsledek na 2:5.
Oslabený tým Spořic tak doma opět utrpěl bodovou ztrátu. Zatím, co z venku vozí body, doma je „rozdává". Díky tomu se mužstvo stále pohybuje nad propastí a hrozí mu sestup.
1. FC Spořice – FK Junior Děčín 2:5 (0:2).
Branky: Eiselt pok. kop, Vrba – Gaher, Demčeko, Majerik, Murdych, Kolář.
Rozhodčí: Fencl – Plzák, Růžička. ŽK: 3/0, ČK: 1/0, diváci 80.
1. FC Spořice: Pechar – Vlček, Broum, Zahradník, Dobiáš, – Campr, Eiselt, Škultéty, Doksanský – Šlajchrt (46. Vrba), Janošík.

Kadaň vítězně

Aktuálně předposlední tým krajského přeboru FK Tatran Kadaň doma hostil poslední tým tabulky FK Rumburk a připravil svým příznivcům střelecké hody. Ti viděli v utkání nevídaných jedenáct branek.
FK Tatran Kadaň o.s. – FK Rumburk 8:3 ( 5:1).
Branky: Cambolo 4, Paul, Moravec, Mařík, Mikeš – Šott, Chlada , Zima.
ŽK: 3/1, ČK: 0/0, diváci 60.
FK Tataran Kadaň: Turánek Vladimír, Moravec Miroslav (65 Kocík), Šabík Jan, Kubeš Jiří, Štádlík Lukáš (46 Krchník), Paul Marek, Karban Vít, Mařík Lukáš, Mikeš Ondřej, Cambolo Bruno (Kiliján), Zaržický Miroslav.