Běžela poslední minuta semifinálového boje a Sparta prohrávala 4 : 5. Chomutovští ještě z posledních sil zaútočili a pár sekund před koncem se dostal útočník Sparty do obrovské šance. Na poslední chvíli ale neuvěřitelným způsobem zasáhl nohou brankář Chrudimi, vytěsnil míč mimo branku a tímto zákrokem posunul Chrudim do finále Final four 2013.

V úvodu utkání se mladíci nemohli dostat do hry a marně hledali protizbraň na velmi dobře hrajícího soupeře. Chrudim se futsalovými zbraněmi dostala do vedení 2:0, na pokyn trenéra Císaře chomutovští ale změnili taktiku a vyrukovali na soupeře presinkem. To se osvědčilo, hra se vyrovnala a v devatenácté minutě snížil Nutil.

Zícha po třech minutách druhého poločasu vyrovnal na 2:2 a začínalo se od začátku. Jenomže vzápětí přišla velká sprcha, když během dvou minut chrudimští zvýšili na tříbrankový rozdíl a vzápětí se uchýlili k defenzivní hře. Chomutovští kluci ale neustále dobývali branku Chrudimi a hrál se nádherný bojovný futsal. Pět minut před koncem vykřesal Kocúr ještě naději, když snížil na dvoubrankový rozdíl a ještě v téže minutě Zícha přidal čtvrtou branku. Chomutovští byli tím pádem opět ve hře o finále. Sparta se až do konce dostala do několika šancí, ale vždy chybělo kousek štěstí a tu největší zlikvidoval brankář Chrudimi v posledních sekundách semifinále. Prezident Sparty Chomutov Ladislav Drobný byl na výkon chomutovských mladíků hrdý: „Kluci předvedli neuvěřitelný výkon, vždyť Chrudim v skupině východ neprohrála ani jeden zápas a byla největším favoritem Final four. Po utkání byli totálně vyšťavení a zklamaní. I pořadatelé tento duel označili za nejhezčí zápas turnaje."

V boji o třetí místo s Bohemians 1905 se chomutovským nepodařilo zopakovat výborné výsledky z ligy ze vzájemných zápasů a Sparta podlehla soupeři 2:5. Ladislav Drobný utkání o třetí místo zhodnotil: „Kluci byli unaveni ještě ze semifinále. V skupině západ jsme jako jediný tým připravily Bohemians dvě porážky, ale nevstoupíš třikrát do stejné řeky. Za Bohemians hráli kluci, kteří nastupují v Chance Futsal lize, ale Final four je pro nás obrovský úspěch."

Výsledky a sestava Sparty Chomutov U-16:

Semifinále: ERA-PACK CHRUDIM - SPARTA CHOMUTOV 5 : 4 (2:1), branky: 8. 1:0, 12. 2:0, 19. 2:1 Nutil, 23. 2:2 Zícha, 24. 3:2, 25. 4:2, 26. 5:2, 35. 5:3 Kocúr, 35. 5:4 Zícha

O 3. místo: BOHEMIANS 1905 - SPARTA CHOMUTOV 5 : 2 ( 2:1 ) Branky: 5. 1:0, 12. 2:0, 18. 2:1 Chábera, 29. 3:1, 31. 4:1, 38. 5:1, 39. 5:2 Kocúr;

Sestava Sparty Chomutov: Rolník Nutil, Šebek, Kopecký, Kocúr, Chmelan, Chábera, Mikeska, Hlaváček, Zícha, Rédl