Tak Spořice se toho vážně nebojí! I ve svém druhém zápase v krajském přeboru dokázali zvítězit, tentokrát doslova rozstříleli okresního rivala z Kadaně.

Přitom ve spořické jedenáctce hrají borci, kteří v minulých ročnících vybojovali postup, jedinou posilu je Michal Škultéty z Klášterce nad Ohří.

Dva zápasy, dvě výhry, šest bodů. Přestože jsou Spořice v krajském přeboru nováčkem, začátek mají perfektní. „Ale nepřeceňoval bych to," stojí nohama na zemi trenér spořických fotbalistů Pavel Svoboda. „Je samozřejmě skvělé dvakrát doma vyhrát, ale nás víc než samotné body těší způsob hry. Oba soupeře jsme přehráli, nebyla to žádná náhoda."

Nakonec při pohledu na konečný stav derby snad na náhodu ani nikdo myslet nemůže.

Jak se výsledek urodil? Už ve třetí minutě zahrávali Spořičtí trestný kop, jehož autorem byl kapitán Milan Campr. Centr proletěl mezi obranou tak rychle, že jej nestačil nikdo odehrát a skončil u levé tyče v síti bezmocného Turanka.

Druhou branku dal v 25. minutě Jan Eiselt a šlo o výstavní střelu. S míčem na kopačce si dobrých dvacet metrů od brány zkontroloval postavení hostujícího gólmana, napřáhl a vyslal za jeho záda nechytatelnou dělovku.

Hosté se v útočných akcích stále zlepšovali, jejich tvůrcem byl hlavně zkušený Ondřej Mikeš. Ve 30. minutě se po pěkné akci v pokutovém území orientoval před domácím brankářem Lukáš Štádlík a dorazil míč do jeho sítě. Jenže snížení na 2:1 byl poslední gólový zápis hostů, od té chvíle se trefovali jen Spořice. Ještě do poločasu střelil Jakub Zralík třetí branku, čtvrtou pak přidal v 55. minutě, když po výborné nahrávce Eiselta střílel do prázdné brány.

V 65. min. střídal Martin Šlajchrt Vladislava Vlčka a hned jeho první dotyk s míčem znamenal zvýšení na 5:1, když zakončil parádní kombinaci svých spoluhráčů. Domácí pokračovali stále v rychlých protiútocích, v 84. minutě se blýskl Jan Eiselt šestým gólem a střelecké hody zakončil v 88. minutě Rostislav Broum. Konečný stav 7:1!

V příštím kole, které se bude hrát v sobotu, se bude Kadaň snažit napravit reputaci doma s Hrobci. Spořice pak hrají poprvé venku, zajíždějí do Proboštova.

1. FC Spořice FK Tatran Kadaň 7:1 (3:1)Branky: Eiselt 2, Zralík 2, Campr, Šlajchrt, Broum, Štádlík.
Rozhdočí: Vlašič Pragl, Zaňka. ŽK: 3/2, diváci: 210.
FC Spořice: Hanuš Vávra, Kubeš, Farář, Vlček Campr, Eiselt, Dobiáš Jánošík, Zralík, Škultéty.
Střídali: Broum, Šlajchrt, Kubálek.
FK Tatran Kadaň: Turánek Čibenka, Moravec, Šabík, Zaržický Kocík, Štádlík, Spousta, Hrdina Mařík, Mikeš
Střídali: Mirga, Bašek, Kachník, Fefrčík.

Autor: Ludvík Kostrhun, Josef Dušek