„Remíza je zasloužená,“ vzácně se shodli po zápase trenéři obou týmů. I když utkání měli lépe rozehrané hosté z Perštejna. Vedli 2:0, první branku vstřelil Michal Salák už v 9. minutě.

„Na vápně dostal míč krásně Michal Salák a „šajtlí“ to dal k tyči. Jsou vidět jeho zkušenosti. Krásně si to pokryl a trefil parádně. Každý jiný by to napálil a dal co největší ránu,“ ocenil schopnosti mistra světa v malém fotbale trenér Jan Hyneš.

Pro Perštejn se utkání vyvíjelo náramně. V 25. minutě zvýšil už na dvoubrankový rozdíl Václav Hyský. „Druhý gól byl po centru a dali jsme ho hlavou, rybičkou,“ popsal branku trenér Perštejna.

Za dvougólového vedení to vypadalo pro hosty hodně dobře. Přišla ale chyba perštejnského brankáře, který ve vápně uklouzl a Azem Brahimi tři minuty po druhé brance hostů měl lehkou úlohu. Snížil na 1:2 a najednou bylo hřiště „plné domácích“.
„Když jsme vedli 2:0, tak to vypadalo nadějně. Byli jsme na balonu, byli jsme lepší. Pak jako každý zápas přišla opět naše chyba. Dostali jsme na 2:1 a pak na 2:2. Přestali jsme hrát, soupeř nás posledních dvacet minut prvního poločasu přehrával,“ byl si vědom nepodařeného konce poločasu Jan Hyneš.

„Soupeři se povedl začátek, když vedl 2:0. Posledních dvacet minut prvního poločasu jsme byli ale lepší,“ potvrdil trenér Tatranu Pavel Kostrzewa.

Zlepšená hra domácích se projevila i na skóre. V 35. minutě srovnal Vít Karban a ve druhém poločase se začínalo od začátku.
Velkou šanci dostat hosty do vedení měl po trestném kopu Davida Filingra Matěj Dolejška. Zkušený Filinger mířil z dvaceti metrů přesně k tyči. Turánek vyrazil a dobíhající Dolejška před prázdnou bránou napálil břevno. Další perštejnský hráč balon do sítě dostal, ale předtím si ho zpracoval rukou. Podobná situace se odehrála i na druhé straně. Střelu kadaňského útočníka vyrazil Ihor Sabadosh jenom před sebe a dobíhající kadaňský fotbalista poloprázdnou bránu minul.

Po jedné velké příležitosti na každé straně, ale skóre se neměnilo. To se posunulo až pět minut před koncem zápasu. Přihrávka z levé strany našla v šestnáctce nepokrytého Davida Filingra, který z první s přehledem poslal hosty do vedení. A i když se zdálo, že je rozhodnuto, domácí se nevzdali. Minutu před koncem získali u vlastní šestnáctky míč, ve čtyřech se vyřítili dopředu a skórovali. Balon zatáhl po pravé straně Janošík a jeho přihrávku si srazil do vlastní sítě Michal Šinkovic. Vyrovnáno na 3:3.

„Dali jsme branku pět minut před koncem. Mysleli jsme si už, že budeme mít tři body. Ale zase přišla chyba na soupeřově vápně. Místo toho, abychom podrželi balón, přišla špatná přihrávka. Vyjeli z vápna až před naší bránu a dali jsme si vlastní gól. Ještě jsem řval na kluky, aby přerušili akci. Tři nebo čtyři kluci mohli přerušit, ale nepovedlo se jim to,“ popsal závěrečnou akci zápasu Jan Hyneš.

„Druhý poločas byl o jedné nebo dvou šancích na každé straně. Jak hosté dali se štěstím třetí gól, tak se štěstím jsme minutu před koncem vyrovnali. Pokutové kopy, to už je loterie. Utkání bylo bojovné a myslím, že remíza je spravedlivá,“ byl spokojen se závěrem utkání Pavel Kostrzewa.

Tatran Kadaň – Spartak Perštejn 3:4 PK (2:2)

Branky: 28. Brahimi, 35. Karban, 89. Šinkovic (vl.) – 9. Salák, 25. Hyský, 85. Filinger. Rozhodčí: Maleček – Krutina, Dušek. ŽK: 2:2. Diváci: 180.

Kadaň: Turánek – Čibenka, P. Janošík, Šabík, Brahimi, Šebek, Karban, Kolář, T. Janošík, Zaržický, P. Nový.

Perštejn: Sabadosh – Straka (46. Plos), Pavlica, Heier, Koštůr (79. Veljković), Nezbeda, Salák (46. Dolejška), Hyský (67. Chmelan), M. Moravec, Šinkovic, Filinger.