O výsledku bylo rozhodnuto už v prvním poločase. V 23. minutě se po dlouhém autovém vhazování Zahradníka prosadil hlavou Milan Grubiša (1:0). O 13. minut později v rychlém protiútoku po akci Tomáš Janošík – Boček – Tomáš Janošik se míč po zásahu brankáře odrazil do ruky obránce a byla penalta. Pokutový kop Martin Boček s přehledem proměnil (2:0). Vše bylo potvrzeno v 39. minutě. Martin Boček po rychlém protiútoku poslal míč z levé strany na malé vápno, kde ho ve skrumáži dostal do sítě Tomáš Kunart (3:0).

„Zápas jsme si prohráli prvním poločasem, trochu naší nekvalitou. Udělali jsme dvě hrubé chyby, a to nás potrestalo. Při druhém gólu jsme měli přečíslení, které jsme špatně vyřešili a následně byla penalta. A třetí gól, to byla nedisciplinovanost našich obránců," popsal rozhodující momenty trenér Nového Boru Vladimír Jeníček.

„První půle byla dobrá, v něm rozhodla naše produktivita. Pak to soupeř ve druhém poločase otevřel a my jsme chodili do brejků. Ale jak David Zahradník, tak Martin Boček i Tomáš Janošík váhali se zakončením a soupeř jim to ukopl. Jinak by byl větší rozdíl ve skóre," litoval neproměněných velkých šancí hned na začátku druhého poločasu trenér domácích Jiří Černý.

To byly jenom největší příležitosti, v další byl opět Tomáš Janošík. Hosté se snažili až do konce zápasu prosadit, největší příležitost měl po prostrčení míče za obranu Zdeněk Pekař. Výborně ale zakročil Radek Zaťko, v poslední chvíli stačil nohou vyrazit míč na rohový kop.

Za týden čeká na Chomutov už poslední soupeř. V sobotu 17. června hrají v Kladně, které je pevně usazeno na 5. místě divize.

FC Chomutov – FC Nový Bor 3:0 (3:0)

Branky: 23. Grubiša, 36. Boček (pen.), 39. Kunart. Rozhodčí: Krejsa – Leška, Žáková. ŽK: 2:2. Diváci: 150.

FC Chomutov: Zaťko (88. Hůla) – Dolejška, Kunart, Kubík, Grubiša, Svoboda, P. Janošík, Gedeon, T. Janošík (81. Rohla), Zahradník, Boček (74. Šebek).

FC Nový Bor: Ouzký – Šimoník, Černý, Hauer, Hoke, Kubeš, Pekař (62. Holubec), Frömmel, Janů (exLiberec, 43 let), Křenek (72. Šnajdrvind), Stromecký.