Děti ukázaly velkou chuť do hry a jejich nasazení bylo rozhodně ukázkové. Na druhém místě skončil tým FC Zahradní Niki. Třetí místo si vybojovaly Pecky z Vysoké Pece, za které hrálo i několik dívek. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Michal Bodnár z týmu FC Chomutov a nejlepší brankářem Lukáš Mirga z Vysoké Pece. Nejlepším střelcem s jedenácti brankami se stal Nikolas Žiga z týmu FC Zahradní Niki. Radost všech zúčastněných dětí byla při předávání cen tou nejhezčí odměnou pro tým organizátorů.

Organizátoři

Turnaj organizačně vedli zástupci Občanského sdružení Světlo Kadaň Mirka Hanyková se svým týmem a předseda Chomutovské ligy malého fotbalu Jiří Kupec. Turnaj řídili rozhodčí Richard Ridzoň a Denis Štíbr za pomoci rozhodčího CHLMF Martina Jackla. Sérii turnajů pořádá Občanské sdružení Světlo Kadaň ve spolupráci s Městskou policií Chomutov. Jedná se již o druhý ročník soutěže pro děti a mládež, které nejsou zvyklé trávit smysluplně volný čas a prostřednictvím fotbalových turnajů je učit zodpovědnosti a dochvilnosti. Prostřednictvím zápasů se děti učí férovosti, ale i zodpovědnosti, když se také samy podílí na organizaci turnajů.

Nejmladší děti

Soutěže ve fotbale jsou také stávají prostorem, kde se setkávají děti z různého sociálního prostředí, čímž se podílí na odbourávání předsudků a posilují vztahy mezi dětmi. Primární cílovou skupinou jsou děti ze sociálně vyloučených lokalit, zúčastnit by se však měly i sportovní týmy, které by se měly stát příkladem pro děti, které svůj volný čas ještě neumí trávit vhodným způsobem.
Turnaj je opět rozdělen na tři věkové kategorie z toho 19. května si zahrály děti ve věku 6 až 10 let. Na první turnaj se v této kategorii přihlásilo pět týmů a zahrály si navzájem každý s každým o konečné pořadí. Pro mužstva byly připraveny ceny od pohárů, medailí až po sladkosti.
Turnaj bude pokračovat příští týden v úterý 26. května, kdy si zahrají hráči ve věku 11 až 14 let. Organizátoři chtějí umožnit sportovat všem dětem, které o to mají zájem a nemají možnost se sportu věnovat pravidelně. Startovné na turnaje jsou zdarma a vše potřebné mají mladí sportovci zajištěné. Pořádání turnajů organizuje Občanské sdružení Světlo Kadaň ve spolupráci s Chomutovskou ligou malého fotbalu. Všechny turnaje Pouliční ligy Chomutov se odehrají ve sportovním areálu Duha v Chomutově.

Konečná tabulka

  1. FC Chomutov             4 4 0 0     13: 2   12
  2. FC Zahradní Niki       4 3 0 1     23: 3     9
  3. Pecky Vysoká Pec     4 2 0 2       4: 5     6
  4. FC Zahradní 2            4 1 0 3       4:10    3
  5. FC Brazílie                  4 0 0 4       2:26    0