Akce byla namířena proti radním v České Lípě, kteří omezují peníze pro fotbalový klub. Domácí fanoušci vyvěsili velký transparent „Nechte nám fotbal" a během celého zápasu doprovázeli akci skandováním.

Za domácí nastoupil v útoku bývalý hráč Chomutova Miloš Gibala a postaral se o první střelu zápasu. Z hranice vápna mířil ale mimo tyče Krbečkovy brány. Domácí byli v úvodu střetnutí aktivnější, ovšem paradoxně mohlo udeřit na opačné straně hřiště. Po Nádeníčkově centru do vápna se k zakončení dostal Smrž a jen reflexivní zákrok brankáře Bojčuka uchránil Českou Lípu od pohromy. O dvě minuty později se už ale hosté radovali. Na přesnou nabídku Doksanského si nejvýše vyskočil Martin Horáček a poslal hlavou míč k levé tyči za bezmocného brankáře Bojčuka. Ve 20. minutě pronikl domácí Coufal až do vápna, kde se skluzem potkal s obráncem hostí a rozhodčí Vnuk nařídil spornou penaltu. Brazilský útočník v službách domácích Sousa ji proměnil a srovnal stav utkání.

Nejhezčí gól zápasu přišel ve 28. minutě, kdy z uctivé vzdálenosti cca 25 m napřáhl David Kůžel a vystřelil z pravé strany nechytatelnou ránu, která zapadla do růžku domácí branky. Do poločasu stihli domácí ale ještě vyrovnat, když pěknou útočnou kombinaci zakončil přízemní střelou Martin Kučera.

Druhý poločas se nesl ve znamení převahy domácích: „Musím říci, že druhou půli nás domácí zamkli. Dali tyč, nedali penaltu, tam jsme měli štěstí," hodnotil průběh druhé půle trenér Chomutova Luboš Urban.

Tyč nastřelil slovenský útočník Gibala po centru Kučery od rohového praporku. Poté zahrál Doksanský rukou ve vlastním pokutovém území a rozhodčí Vnuk nařídil druhou penaltu ve prospěch České Lípy. K exekuci pokutového kopu se opět postavil Sousa, ale tentokrát trefil jen tyč, od níž se míč odrazil zpět ke Krbečkovi.

Luboš Urban byl po zápase spokojený s bojovností svých hráčů: „Posledních dvacet minut to byl hlavně boj. Bod z České Lípy se počítá, protože to kluci odmakali, oddřeli a konečně se k nám přiklonilo i štěstí."

Arsenal Česká Lípa - FC Chomutov 2:2

Branky: 22. Maicon Sousa (penalta), 38. Kučera - 16. Horáček, 28. Kůžel

žk: Novotný Doksanský, Dolejška rozhodčí: Vnuk - Schröter, Zadinová

počet diváků: 240,  poločas 2:2

FC Chomutov: Krbeček Hyneš, Kropík, Švec, Horáček Smrž, Doksanský (76. Dolejška), Kůžel, Kwame (68. Pikl) Pavlíček, Nádeníček