Týden před zahájením nové mistrovské sezony má ale chomutovský trenér Jiří Černý vrásky na čele. Mezi zraněné se totiž zařadili i Eiselt s Jančárkem a ke všemu se ještě přidali další hráči, kteří v průběhu týdne musí navštívit lékaře a ten rozhodne o jejich aktuálním zdravotním stavu.

V úvodu zápasu byli hosté zaskočeni nástupem sparťanských mladíků a po pětadvaceti minutách prohrávali 0:4! Jeden gól inkasovali z penalty Krejčího, gólman Švarc ji ale málem chytil. Rychlí a běhaví dorostenci předváděli veškeré své umění. Chomutovští zapomínali bránit a často se proti domácím pouštěli do útočení.

Po rychlém čtyřgólovém přídělu ale ožili i chomutovští fotbalisté. Vypracovali si dvě tutovky, ale díky nepřesné střelbě přišli o možnost jak snížit nepříznivý stav. Toho se dočkali až ve čtyřicáté minutě, kdy Chomutovští utekli Spartě po pravé straně. Na nacentrovaný míč si dobře naběhl Heier a snížil tak na 1:4. Další trefu hostů mohl přidat Osumanu, ale na tomto výsledku se až do odchodu do šaten nic nezměnilo.
Do druhého poločasu vstoupili domácí mladíci opět aktivně, ale tempo postupně zvyšovali i hosté. A to se jim vyplatilo. Po dalším úniku na pravé straně a dalším povedeném centru se tvrdou střelou pod břevno prosadil Rusetskij - 4:2.

Na druhé straně se ale dokázal prosadit i domácí Kraják, který dal pátý gól Sparty. Rozhodčí poté proti Chomutovu opět nařídil pokutový kop, ale Krejčí proti Švarcovi tentokrát neuspěl. Mladý chomutovský gólman vystihl směr k levé tyči a míč chytil.

O chvíli později se ale sparťané přece jenom prosadili, šestý gól jejich týmu vstřelil Novák. Definitivní tečku pak výsledku dal chomutovský Osumanu, který dvěma góly korigoval na konečných 6:4 ve prospěch dorostenců pražské Sparty.

Sparta Praha dorost - FC Chomutov 6:4 (4:1)

Branky: Kraják 2, Mošna, Krejčí z penalty, Pavelka, Novák - Osumanu 2, Heier, Rusetskij. Rozhodčí: Hanyš. Žluté karty 1:0. Diváků: 100.
Chomutov: Švarc - Jamrich, Šebek, Vait, Heier, Rusetskij, Osumanu, Strouhal, Haviar, Daneskij, Moravec. Střídal: Sanko. Trenér: Jiří Černý.
V přípravě chomutovského týmu před novou sezonou dostává v brance hodně příležitostí mladý brankář Petr Švarc.

„Spoluhráče postupně poznávám. Dříve jsem chytal v chomutovském mládežnickém týmu, pak jsem přešel na hostování do Mostu a nyní jsem opět zpět. Pokud jde o penalty, tak na tu první jsem si sáhl a málem ji chytil, tu druhou jsem pak chytil bezpečně,“ usmíval se po zápase.

„Je škoda, že hráči přistoupili k utkání proti tak silnému týmu, jako je dorost Sparty, dost nedisciplinovaně. Horší je, že máme opět zraněné.

Jak to bude pokračovat dál, uvidíme. Již v sobotu nás čeká první souboj v divizi proti Spartaku Chodov,“ nechal se po zápase slyšet Jiří Černý, trenér FC Chomutov.

Autor: Ludvík Kostrhun