„V prvním poločase to bylo z naší strany šlendriánské, ale v druhé půli jsme za tím šli víc a měli štěstí v penaltách," řekl novinářům kapitán Luboš Loučka. Nechápal, proč se svým týmem v Chomutově neudržel vedení a do šaten šel za stavu 1:2.

„Oni nás přehrávali jako fotbalově, tak soubojově, více běhali. Řekli jsme si v poločase, že horší to už být nemůže a že to musíme hodit za hlavu. V prvním poločase jsme to nebyli my, ale v druhé půli se to příchodem Karla Pitáka hodně zlepšilo a šlo to do fotbalovosti," doplnil jablonecký záložník.

Také podle Karla Pitáka byl Jablonec po pauze výrazně lepší a zasloužil si vyrovnat. „V druhé půli to bylo prakticky na jednu bránu. Boleslav jsme přehrávali, měli jsme tam tři čtyři gólovky, zaslouženě jsme vyrovnali a na konci ještě mohli přidat gól," uvedl zkušený záložník.

Sám v závěru ještě za stavu 1:2 neproměnil dvě slibné příležitosti. „První, to bylo po rohu a bylo to těžké trefit. Při té druhé jsem byl sám a věřil si, že gól dám. Bohužel mě Míra (brankář Miroslav Miller) vychytal. Penalta to samé, vždy to kopu na druhou stranu, dnes jsem to zkusil po levé ruce gólmana a bohužel to vystihnul," připomněl Piták.

V penaltách mu pomohli spoluhráči, kteří po jeho selhání následujících pět pokusů proměnili, a i díky břevnu mladoboleslavského Petra Johany vyhrál Jablonec v rozstřelu 5:4. „Musím smeknout před kluky, jak to suverénně po mně proměňovali. Vždycky to museli dát a zvládli to," ocenil Piták.

Loučka nyní očekává velké jablonecké oslavy. „Teď si uřízneme hlavy a co poteče, to si nalejeme do krku a pak se uvidí," prohlásil s úsměvem Loučka.

Pohár mu předával předseda Fotbalové asociace ČR a zároveň šéf Jablonce Miroslav Pelta. „Říkal nám, že je to na bypass. Nejen pro něj, ale pro nás všechny," doplnil defenzivní záložník.

Baumit Jablonec - Mladá Boleslav 2:2 (1:2), na penalty 5:4

Branky:19. Hubník, 84. Kopic 29. Zahustel, 45. Chramosta.Penalty proměnili:Loučka, Novák, Rossi, Vaněk, Kopic Jarolím, Ščuk, Bořil, Chramosta. Neproměnili: Piták Ondřejka, Johana.Rozhodčí:Příhoda Jiřík, Pospíšil. ŽK: Hubník, Kopic, Loučka Kúdela, Ščuk, Kysela.

Jablonec: Špit - Kubista (46. Piták), Rossi, Beneš, Novák - Loučka, Eliáš Čížek (77. Zoubele), Vaněk, Jablonský (46. Kopic) - Hubník.

MladáBoleslav: Miller - Kúdela, Johana, Ševinský, Bořil Jarolím, Ščuk - Zahustel (71. Kysela), Chramosta, Mareš (84. Synek) - Nešpor (12. Ondřejka).