„Děkujeme jim, ten pohár je také jejich." Právě Ondřej Vaněk patřil k nejdůležitějším hráčům finále. Musel proměnit penaltu, která znamenala posun do šesté série a nemýlil se.

S prvním poločasem jste asi nebyli spokojeni, že?

Měli jsme to dobře rozehrané a dali jsme gól, pak jsme se toho jakoby zalekli. U všeho jsme byli pozdě, prostě nebyla to naše hra. My jsme nešli do kombinace, hůř jsme se pohybovali a nehráli jsme naši hru. Navíc jsme udělali dvě velké chyby v obraně a Boleslav toho využila.

Co se dělo o poločase v kabině?

O poločase jsme si řekli, že to takhle nepůjde a že pokud budeme takhle pokračovat, že to k úspěchu nepovede. Že o tohle bojujeme tři čtvrtě roku a naše hra se musí změnit. Času na zvrat bylo dost. Začali jsme se pohybovat, zlepšili kombinaci a přišly šance. Dvakrát Pitáka, jednu měli Michal Hubník a Lukáš Zoubele a skóre nakonec srovnal krásným gólem Honza Kopic.

Ve druhé půli bylo vidět, že ta vaše chuť utkání zvrátit byla velká.

Jo, to byla a jsme šťastní, že se to podařilo. A víte, co bylo důležité? Že jsme tomu všichni věřili a hlavně ve druhé půli jsme tomu šli dobrým výkonem naproti.

Věřil jste, že penalty zvládnete?

Po vyrovnávacím gólu jsme byli psychicky nahoře, takže věřil.

Byl jste jedním ze střílejících. Proměnil jste to tak, jak jste chtěl?

Jo, vyšlo mi to přesně. Boleslavský gólman neměl šanci!

Co jste říkal jabloneckým fanouškům?

Zdálo se mi, že jich bylo víc než Boleslavských. Fandili skvěle a jsme rádi, že jsme jim udělali radost. Děkujeme a ten pohár je také jejich.