Jablonec vyřadil v semifinále Liberec, Boleslav pražský klub. Finále druhé nejvýznamnější soutěže v zemi se koná v pátek 17. května od 20:15 hodin. Nejde o finále snů, i tak bude lákat!

„Bylo by samozřejmě atraktivnější, kdyby k nám do Chomutova přijela Sparta, protože ta láká fanoušky po celé republice, ale i finále Jablonec – Boleslav bude pro fanoušky velkým svátkem. Utkají se dva špičkové ligové kluby, to bez diskuze," řekl Radek Zaťko, sekretář a brankář třetiligového Chomutova , na jehož moderním stadionu se finále uskuteční.

Jakou návštěvu očekáváte?

Nejlepší by bylo, kdyby se nám povedlo kapacitu vyprodat. Podobně jako na první zápas, když sem přijela kompletní Sparta a v hledišti bylo 4 900 fanoušků.

Na třetí ligu jich do Chomutova chodí ale podstatně méně, že?

Nejvyšší návštěvu na ČFL jsme měli 1 800 diváků. V průměru chodí 600 až 700 lidí, záleží na počasí i soupeři. Teď se bude hrát večer za umělého osvětlení, to je vždy lepší zážitek. Ukáže se, jaký nyní mají fanoušci v Chomutově po špičkovém fotbale hlad. Počítáme, že přijedou i příznivci z Jablonce a Boleslavi, není to pro ně daleko. Optimistický  odhad zní, že by na finále mohlo přijít až 4 000 lidí.

Kdy začne předprodej?

Dnes, nejpozději v pondělí.

Kolik budou vstupenky stát?

Sto padesát korun na hlavní a protější tribuny, stovku na tribuny za bránou. Myslím, že je to přijatelná cena, která odpovídá významu utkání.

Budou výpravy finalistů v Chomutově s předstihem?

Vše se teprve bude řešit.