Pro Krupku měl být zápas s Chomutovem svátkem, do hlediště ale dorazilo jen 120 diváků. A domácí jen kouleli očima, když viděli, že proti nim nastupuje teplický fotbalista Eugene Salami. „Nevím, proč jsem musel do Chomutova. Je to ale farma Teplic, asi proto mě sem trenér poslal, když jsem se mu nevešel do sestavy," krčil rameny nigerijský útočník. V sestavě Chomutova se objevil i Aleš Pikl a tepličtí Marek Strada a Petr Dolejš. Na levé straně obrany nastoupil po zranění Milan Grubiša, stoperskou dvojici vytvořili Jan Hyneš a mladý David Zahradník.
Začátek zápasu nebyl pro Chomutov příliš povedený, když už ve 3. minutě hosté prohrávali. Do pokutového území se vřítil domácí útočník Dominik Valenta, vybíhající brankář Radek Zaťko ho fauloval a Bikár z penalty nezaváhal – 1:0.
Chomutovští byli ale lepší a zaslouženě se dočkali vyrovnání. Piklův roh prodloužil do branky Honza Hyneš, gólman Prokeš zůstal jako přikovaný k zemi. Srovnáno 1:1!
I v dalším průběhu diktovali tempo hry Chomutovští, divizní nováček působil v zápase poněkud zakřiknutě. Osmělil se až při nebezpečném pokusu Watzky, který Zaťko jenom s obtížemi vytáhl nad břevno. Chomutov mohl poslat do vedení Eugen Salami, Prokeš byl však tentokrát neprůstřelný.
Co nevyšlo ebenovému fotbalistovi v první půli, povedlo se hned zkraje druhého poločasu. Míč se od jeho nohy odrazil do branky sice šťastně, gól ale platil – 1:2.
Svěřenci koučů Caitamla a Kysmana hrozili pouze z brejků, v 51. minutě jeden takový přetavil v branku střelou z levé strany trenérův syn Pavel Caitaml – 2:2.
Ještě jeden brejk se Krupce povedl, Dominik Valenta běžel na Zaťka sám, vysílen dlouhým sprintem ale nezakončil přesně.
Svěřenci trenéra Roberta Vágnera se stále více tlačili před Prokeše, bylo evidentní, že na penaltovou loterii spoléhat nechtěli. Největší šance měli v samém závěru, Salamiho nejprve vychytal krupský brankář, Aleš Pikl vzápětí trestuhodně přestřelil.
A tak došlo po základní hrací době na penaltový rozstřel. Drama naklonil na stranu Krupky Prokeš – ve druhé sérii chytil Dolejšovi jeho pokus a outsider měl na dosah vysněný zápas s prvoligovým Jabloncem. Ve třetí sérii ale selhal  Dominik Valenta, když svůj razantní pokus napálil pouze do břevna. Střelci Chomutova už byli úspěšní,  v páté sérii přesně cílil i penaltový specialista Radek Zaťko. Když vzápětí vychytal Watzku, mohli se Chomutovští radovat z vydřeného postupu.
Ve 2. kole Poháru České pošty přivítají chomutovští fotbalisté ve středu 13. srpna od 17:00 hodin Peltův Jablonec.

TJ Krupka  – FC Chomutov 2:3 po penaltovém rozstřelu (1:1).

Branky: 3. Bikár (PK), 51. Caitaml  – 20. Hyneš, 47. Salami, rozhodující penalta Zaťko. Rozhodčí: Baum.  ŽK: 0:1. Diváci: 120.

Krupka: Prokeš – Ptáčník, Bačkovský, Helísek, Bičák – Al-Eraidi, Watzka, Bikár, Caitaml – Dom. Valenta, Trojan.

Chomutov: Zaťko – Dolejš, Zahradník, Hyneš, Grubiša – Klimeš, Doksanský – Strada, Pikl, Kukačka – Salami.