V pondělí měli hráči volno na to, aby si trochu oddechli a včera už zase naplno trénovali před dnešním zápasem, ke kterému jedou do Prahy na hřiště Admiry. Na tréninku samozřejmě byla i nestárnoucí opora týmu gólman Radek Zaťko. „Louňovice už jsou za námi, přivezli jsme dva body, mohli být tři, ale rozhodčí branku pro ofsajd neuznal a ani nikdo neprotestoval. Vyhráli jsme na penalty a jsme za to moc rádi." Okomentoval nedělní zápas v Louňovicích Zaťko.

Admira Praha

Myšlenkami už jsou všichni u zápasu s Admirou. Ta je těsně nad sestupovou propastí a na Chomutov má náskok pouhé dva body. Pokud to vyjde, Chomutov svého dnešního soupeře přeskočí a udělá další krůček ke své záchraně. „Musíme v Praze předvést stejně bojovný výkon jako v Louňovicích," má jasno Zaťko. Z posledního zápasu vyvázli všichni hráči bez zranění, takže by mohl dnes trenér poslat na hřiště úplně stejné hráče. To, zda bude sestava stejná, se však ukáže až těsně před zápasem. „Nějaké šrámy jsou, ale nic vážného, dohráli všichni. Ono když se vyhrává, tak se i zranění a šrámy hojí hodně rychle," smál se Zaťko.

Bohemka Praha

Dva zápasy které Chomutov dnes a v sobotu sehraje můžou v případě úspěchu vnést do týmu více klidu. Rozhodně však, i v případě úspěchu ,nebude zdaleka vyhráno. Obzvlášť sobotní zápas s jasně vedoucím týmem tabulky Bohemians Praha dává tušit, že tady v tom případě bude zisk bodů velmi těžký. Vždyť fotbalisté Bohemky dosud prohráli jen tři zápasy a třikrát remizovali.
„Přiznám se, že já bývám dost nervózní na začátku každého zápasu, ale když pak vidím, že kluci chtějí hrát, bojují, tak se rychle uklidním," prozradil gólman. Na to, aby se Chomutov v ČFL zachránil určitě tým má. „Dobří fotbalisté tu jsou, musíme se o udržení poprat a věřím, že to dokážeme," neztrácí optimismus Zaťko. Věří i skalní fanoušci, kteří chodí tým podporovat při domácích zápasech. „Ceníme si toho, nenadávají nám, podrželi nás v době největší krize, jsou fantastičtí. Chceme jim jejich důvěru oplatit dobrými výsledky," uzavřel Zaťko.
Zápas s Admirou Praha začíná dnes v Praze v 17:00 hodin. V sobotu proti Bohemians nastoupí Chomutov dopoledne v 10:15 hodin.