Písku se v letošním ročníku příliš nedaří a tak chtěli v utkání vše zlomit. Toho si byli vědomi i hráči Chomutova a věděli, co můžou od soupeře čekat. Také vývoj utkání tomu plně odpovídal.

První střelu si připsal chomutovský Eric Kwame, jeho míč ale skončil těsně mimo branku. Mírný tlak pomohl hostům k zahrávání několika standardek, které však nedokázali chomutovští borci proměnit.

Ve dvanácté minutě je navíc zasáhla pohroma. Rozehranou standardní situaci využil hlavou z pokutového území Kubiš. Domácím tak úvod utkání vyšel lépe, než hostům. Chomutov po obdrženém gólu zvýšil aktivitu i střelbu na branku Písku. Ani Smrž, ani Pikl a Kwame ale brankáře Rondzika nepřekonali.

Skóre se měnilo až ve 27. minutě. Chomutovský tlak před brankou Písku vyvrcholil domácím faulem na útočníka a nařízená penalta rozhodčím Jedličkou. Ten byl blízko celé události a okamžitě ukázal na značku pokutového kopu.

Ten bezpečně proměnil zkušený kapitán Chomutova Aleš Pikl. Stav byl tak vyrovnán na 1:1 a začal další boj o vítězství. Vyrovnané skóre musel po gólu několikrát hájit brankář Krbeček, díky němu ale nakonec skóre do přestávky vydrželo.

Druhý poločas se hrál nahoru dolů a oba týmy se snažily rozhodnout utkání ve svůj prospěch.

Mnohé akce byly zastaveny až za cenu faulů a to musel hlavní rozhodčí trestat napomenutím žlutou kartou.

O osudu bodů rozhodla nakonec 62. minuta. Hosté si přesně rozehráli akci v pokutovém území, kde byl rukou stažen Ladislav Doksanský a rozhodčí Jedlička odpískal další pokutový kop. Ten opět proměnil Aleš Pikl a poslal hosty do vedení. Skóre se poté již neměnilo.

Od 78. minuty přitom hráli chomutovští oslabení. Kejha zastavil nedovoleně unikajícího hráče Písku a šel předčasně do sprch.

FC Písek FC Chomutov 1:2 (1:1)

Branky:10. Kubiš 27., 62., Pikl (pk). Rozhodčí: Jedlička Šifalda, Hasíková. ČK: 0:1. ŽK: 2:4. Diváci: 385.

FC Chomutov:Krbeček Hyneš, Kropík, Smrž, Pavlíček Pikl, Doksanský, Kejha, Švec, Kwame Smola. Střídali: Nádeníček, Kužel.