Domácí sice zahájili utkání lépe, v prvních minutách si vypracovali dvě standardní situace, ale k ohrožení brankáře Matějku nevedly.

Naopak, v 15. minutě přišla nečekaná situace na druhé straně. Na brankové čáře zahrál rukou David Čonka, za což rozhodčí nařídil pokutový kop a chomutovský kapitán byl po červené kartě vyloučen. Penaltu proměnil se štěstím Michal Obrtlík a poslal Lovosice do vedení (0:1).

Otřesení hráči domácích se nestačili ještě ani vzpamatovat a a inkasovali podruhé. Střelcem byl v 19. minutě Filip Novotný (0:2).

„Zápas jsme měli pod kontrolou. Brzy se nám podařilo dát první gól, když domácí hráč zahrál ve vápně rukou, byl vyloučen a Obrtlík penaltu proměnil. O chvíli později jsme dobře zakombinovali, Novotný dostal ideální přihrávku mezi beky a bylo to 2:0 pro nás," byl spokojen s úvodem utkání lovosický kouč Karel Zuna.

Domácí se dostali postupně do hry. Nejdříve zahrozil Patrik Lácha, největší šanci měl ale Matěj Koudelka, kterého střela šla těsně nad branku Lovosic.

Druhý poločas zahájili aktivněji hosté. Nehrnuli se do útočení, snažili se držet míč na svých kopačkách. Dvakrát musel zakročit proti jejich střelám domácí gólman Josef Šíla, díky jeho zákrokům trval stav z prvního poločasu.

Z domácí strany se prosadil Koudelka, ale stejně jako v prvním případě skončil míč z jeho kopačky těsně vedle lovosické branky. V 70. minutě ještě unikl Jan Pavlica, ani chomutovský obránce nedokázal dostat míč do branky hostí.

„S výkonem ve druhém poločase už tak spokojeni být nemůžeme. Byly tam úseky, kdy měli převahu domácí, ale na druhou stranu se do ničeho vážnějšího nedostali," zhodnotil druhou pětačtyřicetiminutovku lovosický kouč.

AFK LoKo Chomutov – ASK Lovosice 0:2 (0:2)

Branky: 13. Obrtlík (PK)., 19. Novotný. ŽK: 2/3. ČK: 14. Čonka (CV). Rozh.: Mrkáček. Diváci: 80.

Chomutov: Šíla – Pavlica, Novák, Čonka, Sojčík, Procházka, Řehák, Koudelka, Kubánek (68. Vondráček), Sedlák, Lácha.

Lovosice: Matějka – Šalda, Obrtlík, Olejník, Bubeníček – Stejskal, Holub, Macháček (75. Kolář) – Egrt (65. Faust), Svoboda, Novotný (60. Rejman).